Seyhan Belediye Başkanı'ndan tutuklanan müdürle ilgili açıklama: Gerekli adımlar atılacak

Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, polise silah çektiği gerekçesiyle tutuklanan Temizlik İşleri Müdürü ile ilgili gerekli adımların atılacağını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü'nün emniyet güçlerine mukavemet ettiği ve silah çektiği gerekçesiyle tutuklamasına açıklama yaptı.

Tekin, açıklamasında "Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü’nün merkezinde yer aldığı olayları büyük bir üzüntüyle karşıladığımı ve gerekli adımların titizlikle atılacağını belirtmek isterim.  Şiddetten ve çatışmadan uzak, barışçıl ve adil bir yönetim benim siyasi anlayışımın temelini oluşturmaktadır. Görev başında olduğum sürece bu ilkeleri her zaman koruyacağımı, haklara ve insana saygıyı her şeyin üstünde tutacağımı huzurunuzda bir kez daha taahhüt etmek isterim" ifadelerini kullandı.

Tekin’in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Bir yerel yönetim kurumu olarak belediyeler kamu hizmeti veren, yasayla bağlı kuruluşlardır. Bu kuruluşlarda görev üstlenmiş olanlar etik davranış ilkelerine uymakla yükümlü, hukukun üstünlüğünü, dürüstlüğü, hakkaniyeti içselleştirmiş, halka karşı sorumluluk duygusu yüksek kişiler olmalıdır. Son günlerde yaşanan üzücü olaylar, bu ilkelerin ne kadar önemli olduğunu hepimize bir kez daha hatırlatmıştır. Seyhan Belediyesi çalışanları da tüm kamu görevlileri gibi hukuku ve toplumun ortak yararını her şeyin üstünde tutmakla yükümlüdür. Bu bağlamda Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü’nün merkezinde yer aldığı olayları büyük bir üzüntüyle karşıladığımı ve gerekli adımların titizlikle atılacağını belirtmek isterim. Ben bu inancı üstlendiğim her görevde yol gösterici bir ilke olarak benimsedim. Şiddetten ve çatışmadan uzak, barışçıl ve adil bir yönetim benim siyasi anlayışımın temelini oluşturmaktadır. Görev başında olduğum sürece bu ilkeleri her zaman koruyacağımı, haklara ve insana saygıyı her şeyin üstünde tutacağımı huzurunuzda bir kez daha taahhüt etmek isterim. Ben ve çalışma arkadaşlarım bize gösterdiğiniz güvene layık olmaya, daha iyi bir gelecek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”