Sevgilisini öldürdükten sonra parçalara ayıran Rus tarihçiye 12 yıl hapis

Rusya'da 24 yaşındaki Anastasia Yeşçenko'yu öldürdükten sonra parçalara ayıran Rus tarihçi Oleg Sokolov'a 12 yıl hapis cezası verildi. Sokolov, geçtiğimiz yıl St. Petersburg'da polis tarafından bir nehirde, sırt çantasında kadın kolları ile bulunmuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Rusya'da aynı zamanda öğrencisi de olan sevgilisini öldüren ve parçalara ayıran tarihçi Oleg Sokolov'a 12 yıl hapis cezası verildi. Sokolov, 2019 Kasım'da aşırı alkollü bir şekilde, içinde vücut parçaları olan bir çanta ile nehre düşmüştü.

TESTEREYLE PARÇALADIĞINI İTİRAF ETMİŞTİ

63 yaşındaki Sokolov'un dairesinde de parçalanmış bir kadın cesedi bulunmuştu. 24 yaşındaki Anastasia Yeşçenko'ya ait olduğu anlaşılan cesedin, kafası da vücudundan ayrılmıştı. Sokolov mahkemedeki ifadesinde, Yeşçenko'ya dört el ateş ettiğini, daha sonra testere ve mutfak bıçağı ile de parçalara ayırdığını itiraf etmişti.

'NAPOLYON KILIĞINA GİREREK İNTİHAR EDECEĞİNİ' SÖYLEDİ

St Petersburg polisi, ünlü tarihçinin eviyle birlikte, nehrin akış istikametinde de vücut parçaları bulmuştu. Sokolov'un ifadesinde, 24 yaşındaki Yeşçenko'nun cesedinden kurtulduktan sonra, halka açık bir alanda Napolyon kılığına girerek intihar edeceğini de söyledi.

Fransız İmparatoru Napolyon konusunda uzman olan Oleg Sokolov, Fransa Şeref Nişanı sahibiydi. Anastasia Yeşçenko da Fransız tarihi eğitimi almış, Profesör Sokolov ile akademik çalışmalara imza atmıştı. Yeşçenko aynı zamanda Sokolov ile birlikte dönem canlandırmalarına da katılıyordu. (BBC Türkçe)