Sergen Yalçın: Bana bir şey söylemek isteyen doğrudan söylesin, kıvırtmaya gerek yok

Sergen Yalçın kendisiyle ilgili açıklamalara tepki gösterdi: “Son olarak Kuntz benimle ilgili konuştu. Bana bir şey söylemek isteyen doğrudan söylesin, kıvırtmaya gerek yok.”

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Adana Demirspor karşısında 3-0'lık üstünlüğün ardından 3-3 berabere ayrılmalarının üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sergen Yalçın, “3-0'lık skordan sonra maçın 3-3'e gelmesi bizim adımıza ciddi talihsizlik” ifadelerini kullandı.

“Tabii ki üzgünüz. Sezon içinde bu sonuçlar olacak” diyen Yalçın şöyle devam etti:

“Öne geçtikten sonra skorun berabere gelmesi kolay değil. Son bölümde oyundan tamamen düştük. Daha diri oyuncularla hamleler yaptık ama başarılı olamadık. Uzun maratonda bu tür şeyler oluyor, fazla büyütmemek lazım. Almamız gereken dersleri çıkarıp yolumuza devam etmek zorundayız.”

Oyundan düşmelerini yorgunluğa bağlayan Yalçın, bunu bahane olarak görmediklerini ve 3-0'dan skoru 3-3'e getirmemeleri gerektiğini dile getirdi.

BALOTELLİ'YE TEPKİ: SEVİYESİZ BİR DAVRANIŞ

Adana Demirsporlu futbolcu Mario Balotelli'nin attığı golün ardından doğrudan kendisine yönelik sözler sarf ettiğini belirten Sergen Yalçın, Balotelli'ye tepki gösterdi.

Yalçın, “Balotelli hareketi direkt bana yaptı. Niye öyle bir hareket yaptığını bilmiyorum. Kendisini tanımam, hiçbir diyaloğum yok. O hareketin karşılığı sarı mı kırmızı mı bilmiyorum. Profesyonel futbolcuya yakışmayacak davranış” dedi.

Hareketin Adana Demirspor camiası adına üzücü olduğunu söyleyen Yalçın, “Seviyesiz bir davranışta bulunması maalesef kendisi adına ve Adana Demirspor camiası adına üzücü bir durum. Kendisine yanıt vermedim. Ben teknik direktörüm, aynı seviyede değiliz. Bu davranışı tamamen kendisini ve Adana Demirspor'u ilgilendiren bir durum” diye konuştu.

Geçen sezon Balotelli'nin Beşiktaş'a önerildiğinin hatırlatılması üzerine Yalçın, “Bize önerilen birçok oyuncu var. Bana 40-50 oyuncu öneriliyor, bunların içinde karar veriyoruz. Böyle bir tepkinin sebebi bu olamaz. Kimse önerilen bir oyuncuyu almak zorunda değil. Herkes kendi oyun düzenine göre oyuncu alıyor. Oyuncular her takımda oynayabilir. Kendi performansını gösterebileceği bir sürü camia var. Bu yaptığı hareketin açıklaması olamaz. Saygısızca ve basit bir davranış” karşılığını verdi.

Balotelli'nin golden sonraki hareketini Sergen Yalçın'ın, 2013 yılında katıldığı bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle yaptığı iddia edildi.

Yalçın, Manchester City'de forma giyen Balotelli'nin bir şutuyla ilgili “Beyni yok. Neden beyni yok biliyor musun, şu harekete bak, ne kadar saygısız bir insan. Laubali bir vuruş yapabilirsin, o futbolun içinde var. Ama şu yaptığı hareket tamamen rakibe saygısızlık ve kendi karakterini gösteren bir hareket. Oyundan alması iyi ben olsam kovardım” demişti.

'ZEMİN İSTEDİĞİMİZ SEVİYEDE DEĞİL'

Saha zeminiyle ilgili soruyu yanıtlayan Yalçın, “Zemin maalesef istediğimiz seviyede değil. Oyuncular da Dortmund maçında bundan şikayet etti. Zemin yeni yapıldı. Milli maç arasının ardından daha iyi olacağı söyleniyor, umarım öyle olur. Maçlar iyi zeminde oynanır. Futbolcular çok sıkıntı yaşıyor” diye konuştu.

Hakemler konusunda düşüncesi sorulan Yalçın, “Hakemler konusunda konuşmak istemiyorum. Ne konuşursak tepki alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Herkesin kendisiyle ilgili açıklamada bulunduğunu anlatan Yalçın, şunları söyledi:

“Uilenberg geliyor benimle ilgili açıklama yapıyor. Bu adam yabancı. Maçta oyuncu bana hareket yapıyor. Oyuncuyu tanımıyorum, hayatımda görmedim. Son olarak Stefan Kuntz benimle ilgili konuştu. Önce saçmaladı sonra toparlamaya çalıştı. Bana bir şey söylemek isteyen varsa doğrudan söylesin, kıvırtmaya gerek yok. Benim kimseyle kötü diyaloğum yok, kötü konuşmuyorum. Bu insanlar Avrupa'da yaşıyor, benimle ilgili cümleler kuruyorlar. Bu konularla ilgili diyaloğa girmek istemiyorum ama girmek isteyen varsa gireriz. İnşallah böyle şeyler bir daha yaşanmaz” (İSTANBUL/AA)