Şenol Güneş'ten Tarkan'a 'Milli Takım' çağrısı: Şarkı bekliyoruz

Şenol Güneş, yaklaşan EURO 2020 öncesi açıklamalarda bulundu. Güneş, Tarkan'dan yeni bir Milli Takım şarkısı istedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, sanatçı Tarkan'dan 2002 Dünya Kupası'nda olduğu gibi milli takım için bir şarkı yapmasını istedi. Güneş, "2002 Dünya Kupası öncesi Kosta Rika'ya maç izlemeye gittim, Tarkan'ın müziği çalıyordu. Onu ayrı yere koyarım. 2002 Dünya Kupası'nda yaptığı parça bizle eşlemişti. Şimdiki takım için de şarkı yapılmasını bekliyorum" dedi.

2002 yılında Japonya ve Güney Kore'nin ortaklaşa düzenlediği Dünya Kupası'nda Türkiye milli takımlar düzeyindeki en büyük başarısını yakalamış ve turnuvayı üçüncü sırada tamamlamıştı. Milli Takım'ın başında Şenol Güneş'in olduğu turnuvaya dair akıllarda kalanlardan biri de Tarkan'ın 'Bir Oluruz Yolunda' şarkısıydı.

ŞENOL GÜNEŞ 2002'Yİ HATIRLATTI 

Şenol Güneş, 2002 yılında yapılan 'Bir Oluruz Yolunda' şarkısını hatırlatarak Tarkan'dan bir şarkı daha beklediğini söyledi. Güneş, Mustafa Sandal'ın da o dönemde bir şarkısı olduğunu belirtti. Güneş, yaptığı açıklamada "2002 Dünya Kupası öncesi Kosta Rika'ya maç izlemeye gittim. Bir diskoda Tarkan'ın müziği çalıyordu. Çok hoşuma gitmişti. Tarkan'ı başka bir yere koyarım. 2002 Dünya Kupası zamanında Tarkan'ın, 'Bir oluruz yolunda' şarkısı Milli Takım'la özdeşleşmişti. Mustafa Sandal'ın da, 'Pazara kadar değil mezara kadar' şarkısı vardı. O da tuttu. Şimdiki Milli Takımımız için de Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde böyle bir şarkı yapılmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

Güneş ayrıca "Tarkan bize daha önce Dünya Kupası'ndaki şarkısıyla çok katkı yaptı. Yenisini bekliyoruz. Maçımıza da gelmişti. Taksim'deki kutlamada da vardı. O dünyaca ünlü bir sanatçı. Onu bambaşka bir yere koyuyorum" dedi. (HABER MERKEZİ)