Selda Bağcan: Üç defa hapse girdim ve her girişte çıplak arandım

Selda Bağcan, AK Partili Özlem Zengin'in cezaevlerinde çıplak arama iddialarıyla “Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez” sözlerinin ardından açıklama yaptı. Üç kez cezaevine girdiğini hatırlatan Bağcan, “Her girişte çıplak arandım. Anlamak istemeyenlere duyurulur” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülere çıplak arama yapılmasıyla ilgili tartışmaya sanatçı Selda Bağcan da katıldı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda üç kez cezaevine girdiğini belirten Selda Bağcan, cezaevine her girişimde çıplak aramaya maruz kaldığını aktardı.

Bağcan, “Şarkılarımdan dolayı üç defa hapse girdim. Aynı şarkılar şimdi dünyada meşhur oldu. Ve ben her girişte çıplak arandım. Anlamak istemeyenlere duyurulur!..” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Cezaevlerindeki çıplak arama iddiaları Meclis gündemine gelmiş ve iddiaları reddeden AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, “Suç duyurusu olaydan hemen sonra olur, bir kadını çıplak arayacaksın, bu kadın buna eğer maruz kalıyorsa dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez. Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez” demişti.

Zengin'in sözleri tepki çekmiş, çok sayıda kişi geçmişte çıplak aramaya maruz kaldığını açıklamıştı. (HABER MERKEZİ)