Selçuk Mızraklı'dan Boğaziçi öğrencilerine: Bin yaşayın!

Yerine kayyım atandıktan sonra tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Selçuk Mızraklı, "Boğaziçililer, beynin alt merkezleriyle yaşayanlara iyi bir cevap oluyorsunuz. Bin yaşayın" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kayseri Bünyan 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Dr. Adnan Selçuk Mızraklı, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin atanmış rektör Melih Bulu’ya karşı bir aydan fazladır sürdürdüğü eylemlere dair açıklama yaptı.

Mızraklı'nın sosyal medya hesabından paylaşılan mesaj şöyle:

“Beynin oksijen kadar özgürlüğe de ihtiyacı olduğunun bilinciyle yaşayan Boğaziçililer, beynin alt merkezleriyle yaşayanlara iyi bir cevap oluyorsunuz. Bin yaşayın!

Belediyelere, üniversitelere kayyım atayanlara, kampüsleri zindanlara çevirmek isteyenlere karşı mücadele eden gençlerimiz bir kez daha gösterdi ki ancak direnerek kazanabiliriz. Baş eğmeyen bir geçmiş, direnen bir geleceğin evlatları bir kez daha bizleri yanıltmadı. Onlar direnişin bayrağını devraldılar. Bu bayrağı onuruyla taşıyan arkadaşlara; bahar kapıda, Newroz yakında, umudumuzu, azmimizi ve özgüvenimizi büyütelim diyoruz.

Gençlere, direnişçilere, geleceği borçluyuz. Selam olsun cesur yüreklilere, selam olsun direnenlere!” (MA)