Selçuk Bayraktar: Tepinmeye devam edebilirsiniz

Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, SİHA'lar için yurt dışından parça alındığı iddialarına, "Yine de Şam şeytanları gibi tepinmeye devam edebilirsiniz" diye yanıt verdi.

Selçuk Bayraktar
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin Kanada’dan SİHA parçaları aldığına yönelik medyada yer alan haberlere Twitter'dan yanıt verdi. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı olan Bayraktar, "Ambargo sanki yeniymiş gibi sevinenlere söylüyorum; Yine de Şam şeytanları gibi tepinmeye devam edebilirsiniz" ifadelerini kullandı. Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı

 

İSMAİL DEMİR: GÜLÜP GEÇİYORUZ

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ise "savunma sanayisine yönelik uygulanan ambargolarla neye ihtiyaç duyulduğunu ve hangi ürünün millileştirilmesi gerektiğini daha iyi gördüklerini ve çalışmaları hızlandırdıklarını" söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'ye uygulanan yaptırımlara ve ambargolar için "gülüp geçtiklerini" belirtti.

 Demir, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Bu durum bize ve milletimize bir kez daha gösterdi ki, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde güçlü şekilde yoluna devam eden Savunma sanayimiz, uluslararası aktörlerin tutarsız uygulamalarıyla mücadelesine devam edecektir. Bu ambargolarla neye ihtiyacımız olduğunu, hangi ürünü millileştirmemiz gerektiğini daha iyi görüyor ve çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Bu açıdan o ülkelere ayrıca teşekkür ediyoruz. Hiç kimse bizi Tam Bağımsız Savunma Sanayii hedefimizden döndüremeyecektir."

Kanada geçtiğimiz günlerde, Karabağ'da Ermenistan ve Azerbaycan arasında yaşanan çatışmalarda kullanılması nedeniyle SİHA'larda kullanılan parçaların Türkiye'ye satılmasına ambargo getirmişti. Sanayi Bakanı Mustafa Varank da kararın ardından, "Türkiye'nin Kanada'dan ithal ettiği herhangi bir SİHA parçası yok. SİHA'lara faydalı yük olarak takılan kameralar vardı, onu da artık Aselsan üretiyor" açıklamasını yapmıştı. (HABER MERKEZİ)