Selçuk Bayraktar siyasete girdi: Kılıçdaroğlu ve Babacan'a yanıt verdi

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar Ali Babacan'ın geçmişte yaptığı 'SİHA'lara dokunacağız' sözleri ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun Atatürk Havalimanı'na ilişkin vaadine göndermelerde bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 7. Teknofest Atatürk Havalimanı'nda başladı. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar açılışta açıklamalarda bulundu. Bayraktar, "Teknofest'in her yıl büyümesi bir tercih değil, zorunluluktur. Dokunacağız dedikleri tüm milli platformlarımıza sadece aziz milletimizin evlatları dokunabilir. Bu uçaklara sadece tam bağımsız Türkiye hayaliyle yanıp tutuşan o çocuklar dokunabilir. Dünya takdir ederken içeride köstebek olanlar var" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun Atatürk Havalimanı'yla ilgili sözlerine de gönderme yapan Bayraktar, "Bu meydan (Atatürk Havalimanı) geleceğini yabancı şirketlerin güdümünde görenlerin değil Türk istiklâlini Türk gençlerinde görenlerin meydanıdır" dedi. Bayraktar'ın açıklamaları şöyle:

TAKOZ OLMAK İSTEYENLERLE KARŞILAŞIYORUZ: Daha önce de anlatmıştım, en ileri teknolojiye sahip İHA ya da uçağı da yapsanız, önüne konulacak tahta plastik takoz uçmasına engel olur. SİHA'larımızı geliştirirken de kurduğumuz T3 Vakfı'nda çalışırken de takoz koymak isteyenlerle karşılaştık, hala da karşılaşmaya devam ediyor. Dünya yaptığımız işleri takdir ederken içeriden köstek olmaya takoz koymaya niyetlenenler var. Ne dediler, dokunacaklarmış. Bir kez de buradan söyleyeyim, dokunacağız dediği tüm milli platformlarımıza sadece sizler dokunabilirsiniz.

Bu uçaklara yalnızca tam bağımsız Türkiye hayaliyle yanıp tutuşan o güzel çocuklar dokunabilir. O güzel çocuklar ki uçan kanatlarla ülkemizi semaların da ötesine taşıyacaklar.

Bu meydanın tek bir hedefi var, o da ülkemizin dost ve kardeş coğrafyalarımızın tam bağımsız ve müreffeh yarınları için milli teknoloji hamlesi vizyonunu gerçekleştirmektir. Bu meydan Türkiye'nin istikbalini yabancı şirketlerde değil Türk gençlerinde görenlerin meydanıdır.

Gerektiğinde milli teknoloji hamlesini Hz. Musa'nın annesinin bebeği nehre bırakması gibi küresel şer güçleri ve tuzaklarına karşı yerin göğün zamanın mekanın kaderin ve suyun akışının hakimine sonra da sizlere milletimize emanet etmeyi biliriz.

BU TOPRAKLARDA MİSAFİR DEĞİL, EV SAHİBİYİZ: Her bir karışı şehit kanı ile sulanmış, geldikleri gibi giderler sözündeki güvenin adresi bu topraklar. Biz buradan hiçbir yere bir adım dahi öteye gidecek değiliz. Biz bu topraklarda misafir değil ev sahibiyiz. Bu toprakların kapılarını bize kapatmaya niyetlenen varsa hatırlatalım, ev sahibinin üzerine kapıyı kapattığını zanneden kendisi dışarıda kalır. Biz buradayız, burada olacağız ay yıldızlı bayrağın altında mücadelemizi sürdüreceğiz.