Selahattin Demirtaş'ın 'Seher' kitabına yer veren Netflix dizisine 'terör' suçlaması

Netflix'te yayınlanan Tayvan-Çin ortak yapımı 'Shards Of Her' isimli dizinin ilk bölümünde Demirtaş'ın 'Seher' kitabına yer verildi. İktidara yakınlığıyla bilinen medya diziyi hedef aldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ana karakterinin ismi de Seher olan 'Shards Of Her' isimli dizinin yönetmen koltuğunda Cho Li'nin oturuyor. Suç, gizem ve gerilim türüne dahil olan dizinin başrollerinde ise Hsu Wei-ning,Toby Lee ve Alyssa Chia yer alıyor.

Diziyi gündem haline getiren ayrıntı ise ilk bölümünde birkaç kez eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Seher isimli kitabının Çincesine yer verilmesi oldu.

Bir sahnede erkek başrol oyuncusu Seher ismindeki ana karaktere Demirtaş'ın kitabını tanıtarak, "Bu kitabın ismi de Seher" diyor.

İktidara yakınlığıyla bilinen yayın organları ise Demirtaş'ın kitabına birkaç sahnede yer verilmesine tepki gösterdi ve bunu "teröre destek" olarak lanse etti.

'NETFLİX ŞİMDİ DE TERÖRE DESTEK VERMEYE BAŞLADI'

Takvim gazetesi, "Netflix şimdi de teröre destek vermeye başladı" diyerek haberi sundu.

Yeniakit, haberi "Netflix'ten teröristlerin güzellendiği o kitaba destek" başlığıyla verdi.

ahaber'in başlığı ise "Bu kezde Selahattin Demirtaş güzellemesi Terörden hapis yatan HDP'linin Seher adlı kitabına reklam" oldu.

Yenişafak, dizideki kitap ayrıntısını "HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın teröristleri güzellediği 'Seher' adlı kitabın reklamı yapıldı" cümleleriyle sundu.

'SHARDS OF HER'İN KONUSU NEDİR?

'Shards of Her', ölümcül bir kaza geçirip komaya giren yetenekli bir kelle avcısının etrafında dönen Tayvan-Çin ortak yapımı bir suç drama dizisidir. Kelle avcısı, yıllarca yatağında zaman geçirdikten sonra, komadan uyanır ve kendini alternatif bir gerçeklikte bulur. Şimdi ise derin bir çocukluk travmasını yeniden yaşamak zorundadır. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)