Selahattin Demirtaş: Tüm kalbimle ve rahatlıkla söyleyebilirim ki yalnız değilim

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Beni yalnızlaştırmak isteyenler yok mu, var elbette. Zaten bunun için hapiste rehine olarak tutuluyorum" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Edirne F tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, FOX TV'de yayınlanan Orta Sayfa programında kendisine yöneltilen soruyu cevapladı.

AK Parti eski Mardin Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu'nun "PKK Selahattin Demirtaş’ın ipini çekti bir daha dönüş olmaz" açıklamasının ardından, Nevşin Mengü, Çiğdem Toker, Doğan Şentürk, Deniz Zeyrek ve Murat Yetkin tarafından "Demirtaş yalnızlaştırıldı mı?" sorusu yöneltildi.

Demirtaş yazılı olarak verdiği cevapta, "Beni yalnızlaştırmak isteyenler yok mu, var elbette. Zaten bunun için hapiste rehine olarak tutuluyorum" ifadelerine yer verdi.

Demirtaş'ın Orta Sayfa'ya verdiği mesaj şöyle:

"Ben kendimi hiçbir zaman yalnız hissetmedim. Bilakis burada hep kalabalıklar içinde oldum, olmaya da devam ediyorum. Beni yalnızlaştırmak isteyenler yok mu, var elbette. Zaten bunun için hapiste rehine olarak tutuluyorum. Ancak burada bir tek gün dahi hapis yatmadım. En az dışarıdaki kadar çalışıyorum, en az o kadar yoğunum.

Bunun nedeni, çok kalabalık bir kitleyle beraber siyasi mücadele yürütüyor olmamdır. Beni yalnızlaştırmak isteyenlerin girişimlerine, halkımızla birlikte yanıt verdik hep.

Dolayısıyla tüm kalbimle ve rahatlıkla söyleyebilirim ki yalnız değilim." (HABER MERKEZİ)

Etiketler demirtaş hdp