Savcı Sayan sahur görüntülerini CHP'yi eleştirerek savundu

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, tepki çeken sahur görüntüleriyle ilgili açıklama yaptı. Sayan, CHP'yi eleştirerek sahur faturasını savundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, AK Parti Ağrı İl Gençlik Kolları'nın kentte düzenlediği sahur yemeğinin faturasını paylaştı. Kamuoyunda tepkilere neden sahur görüntüleriyle ilgili Sayan yaptığı açıklamada CHP'ye yüklendi.

CHP'Yİ ELEŞTİREREK SAHUR FATURASINI SAVUNDU

Sayan, paylaştığı video ile yaptığı açıklamada "İmamoğlu'nun zamlarını gündem düşürmek için bir kahvaltı maliyeti üzerinden bize yüklenmeye çalışıyorsunuz. Zorunuza gidebilir. İmamoğlu'nun zamlarını gündemden düşürmek için Ağrı'ya yüklenmeyin, Ağrı'nın huzurunu bozmayın" dedi. 

Sayan, sosyal medya hesabından paylaştığı fatura ile "Bu fatura mı yüksek, Kılıçdaroğlu’nun otel faturası mı ? Bu faturamı yüksek, İmamoğlu'nun balık faturası mı? Haydi vicdani yorum yapın.. Yoksa 30 liralık kahvaltıyı Ağrılı gençlere çok mu gördünüz.." ifadelerini kullandı. 

Bir video yayınlayarak gelen tepkilere yanıt veren Sayan, "Dün gece 600-700 kişiyle sahur programı yaptık. Coşkulu bir sahur programıydı. Gençlerimiz eğlendi. Kendi müzikleriyle coştu. Gençler delikanlıdır. Gençler coşkuludur. Ama Kürt gençlerine sadece cezaevlerini ve dağları layık görenler bu coşkulu toplantıdan rahatsız olmaya başladılar. Sosyal medyada kahvaltının maliyeti üzerinden bize yüklenmeye çalışıyorlar. Kahvaltının maliyeti 21 bin lira. CHP'nin Antalya'da yapmış olduğu son kampın maliyeti 5 milyon"

Kürt gençlerine sadece cezaevini ve dağları layık görenler,gençlerin sahur programında birlikte kahvaltı yapıp kendi müzikleriyle eğlenmelerini çok görmüşler.. 21.000TL olan kahvaltı maliyeti KK’nın kaldığı otel odasının kaçta kaçına tekabül ediyor, vicdanınıza bırakıyorum."

Ne olmuştu?

AK Parti Ağrı İl Gençlik Kolları Başkanı Halil İbrahim Selçuk tarafından paylaşılan sahur yemeği görüntüleri parti içinde büyük tartışma yarattı. Tepkilerin ardından sahur görüntüleri silinmişti. Öte yandan eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner de görüntülere tepki göstermiş ve görüntülerin kaldırılmasını istemişti. (HABER MERKEZİ)