Şarkıcı Bulut Duman'a çocuğa cinsel istismara azmettirme davası

Evlat edindiği çocuğuna "cinsel istismarda bulunulması için azmettirdiği" suçlamasıyla hakkında dava açılan şarkıcı Bulut Duman'a 27 yıldan az olmamak şartıyla hapis istendi.

Bulut Duman
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Şarkıcı Bulut Duman hakkında, evlat edindiği 2 yaşındaki çocuğuna "başka bir erkek tarafından cinsel istismarda bulunulması için azmettirdiği" iddiası ile dava açıldı. 31 yaşındaki Duman için, "Çocuğun cinsel istismarına azmettirme" suçundan 27 yıldan az olmamak şartıyla hapis cezası istendi. Hazırlanan iddianamede Duman'ın 'suçu işlediğine dair yeterli şüphe oluştuğu' öne sürüldü. 

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede yer alan A.Ü.'nün ifadesine göre, Duman'ın, kendisine çocuğa cinsel istismarda bulunmasını azmettirdiği iddiası üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi. İddianamede 2 yaşındaki çocuğun Duman'ın evlatlık çocuğu olduğu vurgulandı. 

DHA'nın haberine göre Duman ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. İddianamede, "Dosya içerisinde yer alan ifadeler ve sair tutanaklar birlikte değerlendirildiğinde şüphelinin üzerine atılı suçu işlediğine dair yeterli şüphe oluştuğu" yönünde değerlendirme yapıldı. Duman, önümüzdeki günlerde iddianameyi kabul eden Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Olayın yaşandığı iddia edilen tarihinden 9 gün sonra Duman, sokakta silahlı saldırıya uğramış ve bacağından yaralanmıştı. Duman hakkında daha önce de dolandırıcılık suçundan dava açılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Etiketler bulut duman hapis