Sanatçı Levent Altındağ vefat etti

Türkiye müzik tarihinin önemli üflemeli çalgı sanatçılarından Levent Altındağ vefat etti. Altındağ bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bir süredir kanser tedavisi gören müzisyen Levent Altındağ, dün saat 15.30 sıralarında vefat etti. Altındağ'ın cenazesi bugün öğle namazının ardından Balıkesir'in Ayvalık ilçesi Altınova Mahallesi'ndeki Altınova Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

LEVENT ALTINDAĞ KİMDİR?

1954 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Levent Altındağ, müzisyen babası Erdoğan Altındağ'dan etkilenerek müziğe başladı. Birçok isme sahnede eşlik eden Altındağ, özellikle flüt icrasında en çok aranan virtüözlerden oldu.

Çeşitli türlerde çok sayıda albümde çalan Altındağ, Onno Tunç, Şerif Yüzbaşıoğlu, İsmet Sıral, Emin Fındıkoğlu, Neşet Ruacan, Süheyl Denizci, Okay Temiz, Erkan Oğur, Arto Tunç, Nükhet Ruacan, Fahir Atakoğlu, Federico Ramos, Horacio El Negro, Nana Vesconcelos gibi müzisyenlerle yurt içi ve yurt dışında çalışmalar yaptı, çok sayıda konser verdi.

Habbecik ve Passiflora gruplarında tenor saksafon, soprano saksafon ve flüt çalan sanatçı, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda hocalık yaptı.

67 yaşında vefat eden Altındağ caz ve popüler müzik türlerinde Türkiye'deki öncü isimlerden biri oldu. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)