Sanatçı Kadir İnanır hastaneye kaldırıldı

Muğla'da rahatsızlanan sanatçı Kadir İnanır, Denizli'ye sevk edildi. İnanır, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Muğla'nın Ortaca ilçesinde rahatsızlanan sanatçı Kadir İnanır, Denizli'deki Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tedaviye alındı. 

DHA'nın haberine göre, Ortaca'da rahatsızlanan Kadir İnanır, ambulansla Denizli’ye getirildi. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen İnanır, burada yoğun bakıma alındı.

Yapılan kontrolde, İnanır'ın beyin damarında pıhtı atması sonucu rahatsızlandığı belirlenirken, hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. İnanır'ın felç riski taşıdığı, bir süre yoğun bakımda tutulacağı ve duruma göre ameliyat edileceği öğrenildi.

LEVENT İNANIR: YOĞUN BAKIMDA KALMIYOR, PIHTI BEYİNDE DEĞİL GÖZDE 

Habertürk'e açıklama yapan Kadir İnanır'ın yeğeni Levent İnanır'ın verdiği bilgiye göre Kadir İnanır, yoğun bakımda değil. İnanır, tedavisi normal odada devam eden Kadir İnanır'ın rahatsızlığının beyinle ilgili olmadığını belirtti.

Kadir İnanır, bir ay önce gözünden ameliyat olmuştu. Söz konusu pıhtı beyninde değil, ameliyat olan gözünde meydana geldi. Bu nedenle hayati tehlikesi bulunmadığı gibi felç riski de bulunmadığını söyleyen Levent İnanır, "Daha önce beyninde pıhtı atması gibi bir durumun olduğu sanıldı ama öyle değil. Pıhtı ameliyat olan gözünde oluşmuş" dedi.

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ: TETKİKLER DEVAM EDİYOR

Pamukkale Üniversitesi'nden yapılan açıklamada da Kadir İnanır'ın sağlık durumunun iyi olduğu aktarıldı.

Açıklamada, "Çok değerli sanatçımız Kadir İnanır’ı Üniversitemiz Hastanesinde misafir ediyoruz. Kendisinin durumu iyi olup, tetkikleri devam etmektedir. Türk sinemasının değerli ismini hekimlerimizin gözetimi altında bir müddet daha misafir edeceğiz. Kamuoyunun bilgisine sunarız" ifadelerine yer verildi. (HABER MERKEZİ)