Samsunspor Başkanı Yıldırım, Soylu'dan özür diledi: Ülkemizin birliği adına gecesini gündüzüne katıyor

Rakip takım taraftarlarının yasağa rağmen Süleyman Soylu’nun oğlu aracılığıyla stada alındığını söyleyen Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım gece yarısı açıklamasıyla özür diledi: "Yanlış anlaşıldım."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Adana Demirspor maçıyla ilgili açıklamaları nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hakkında suç duyurusu yaptığı Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, özür diledi. Yüksel Yıldırım, Adana Demirspor taraftarlarının yasağa rağmen stada girmesine tepki göstermiş, "Neden Adana Demirspor her yere rahat rahat giriyor? Süleyman Soylu’nun oğlu dediler açık açık bunlar konuşuluyor. Emniyet müdürü karşısında önünü ilikliyor. Bunlar açık açık söylendi. Türk futbolu bitmiş" demişti.

Yıldırım, Bakan Soylu'nun "Ailesine hakaret ettiği" gerekçesiyle hakkında suç duyurusu yapmasının ardından gece yarısı kulüp sitesinden açıklama yayınladı. Samsunspor'un sosyal medya hesaplarından da yayınlanan açıklamada Yüksel Yıldırım şu ifadeleri kullandı: 

"Samsunspor olarak şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz TFF 1. Lig’de, pandemi yasaklarına rağmen rakip takımların seyircili bir şekilde müsabakalara çıkmasına karşılık, Samsunsporumuzun müsabakalarına hiçbir şekilde seyirci alamayışımızın şaşkınlığını ve üzüntüsünü yaşamaktayız.

30 Nisan 2021 tarihinde ani olarak katıldığım canlı yayında, taraftarlarımızın maçlara gelememesinin üzüntüsü ve heyecanıyla, basın mensuplarının sorduğu “Maçlarımıza niçin rakip takımlar gibi seyirci alamıyoruz?” sorusu üzerine, diğer takımların oynadıkları müsabakalarda Sayın İçişleri Bakanımızın adının kullanılarak müsamaha gösterildiği, hatta Adana Demirspor Kulübü Başkanı’nın, Sayın İçişleri Bakanımızın manevi oğlu gibi görüldüğü, bu yüzden de yetkililerin bu hususlara göz yummuş olabileceği duyumlarını aldığımı belirterek, yanlış anlaşıldım.

Pandemi yasakları sürecinde, seyirci konusundaki olumsuzlukların önlenmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu’nun, stadyumlara seyirci alınmaması konusunda yetkili mercilere yapmış olduğu yazılı tebligatlara rağmen, bazı illerde gerekli önlemlerin alınmamış olması, bizleri taraftarımız önünde zor duruma düşürmüştür. Benim amacım ve açıklamalarım, Samsun ilimizde kurallara uyulup da bazı illerde uyulmaması sonucu, yaşadığımız mağduriyeti gündeme getirmek için yapılmıştır.

Bütün ömrü terörle mücadele içinde geçen, ülkemizin birlik ve beraberliği adına gecesini gündüzüne katan Sayın İçişleri Bakanımızın ve Emniyet Teşkilatımızın, yanlış anlaşılarak şahsım ve kulübüm üzerinden yıpratılmasına vesile olduğum için üzüntülerimi paylaşır, konuyu kamuoyunun takdirlerine sunarım." (HABER MERKEZİ)