Saldırıya uğrayan kadına yardım ederken öldürüldü

Konya'da iki erkeğin taciz ve saldırısına uğrayan kadına yardım ederken bıçaklanan Orhan Çumralıgil öldü.

35 yaşındaki Orhan Çumralıgil (solda) öldürüldü.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Konya'da sigortacılık yapan ve aynı zamanda boks antrenörü de olan Orhan Çumralıgil (35) ile arkadaşı Dündar Kömürcü (42), önceki akşam merkez Selçuklu ilçesi Beyhekim Mahallesi Arafat Sokak'taki arkadaşlarının evine misafirliğe gitti. Aynı apartmanda oturan Fatih Özçiftçi ile Yaşar Karadeniz ise komşuları A.B. adlı  kadını evlerine yemeğe davet etti.

İddiaya göre Özçiftçi ve Karadeniz, bir süre sonra A.B.’ye tacize kalkıştı. A.B.'nin tepki gösterip, direnmesi üzerine Özçiftçi ve Karadeniz, kadına saldırarak şiddet uyguladı. Saldırganların elinden kurtulan A.B., apartmanın koridoruna çıkıp, yardım çığlıkları attı. Özçiftçi ve Karadeniz de peşinden gelip, kadına koridorda da şiddet uygulamaya devam etti.

İKİ ARKADAŞI BIÇAKLADI

Misafirliğe geldikleri arkadaşlarının evlerinde oturan Orhan Çumralıgil ve Dündar Kömürcü de, gelen çığlık sesleri üzerine koridora çıktı. İki arkadaş, bir kadının, iki kişi tarafından dövüldüğünü görünce müdahale edip kurtarmak istedi. Bu sırada elinde bıçak bulunan Fatih Özçiftçi, Orhan Çumralıgil’i göğsünden, arkadaşı Dündar Kömürcü’yü de karnından yaraladı. Aldığı 3 bıçak darbesiyle yere yığılan Orhan Çumralıgil’e ilk müdahaleyi ambulansla gelen sağlık ekibi yaptı. Birkaç kez duran kalbi yeniden çalıştırılan Orhan Çumralıgil, kaldırıldığı Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Karnından bıçaklanan arkadaşı Dündar Kömürcü de hastanede tedavi altına alındı. 

Boyun ve göğüs bölgesinde darp izine rastlanan A.B. adlı kadının ilk ifadesinde, evlerine misafirliğe gittiği komşuları Fatih Özçiftçi ve Yaşar Karadeniz'in bir süre sonra kendisine tacizde bulunmak istemeleri üzerine tepki gösterip, evden ayrılmak istediğini ancak saldırıya uğradığını anlattı. 

Hayatını kaybeden Orhan Çumralıgil, Konya Şehir Hastanesi’nde yapılan otopsisinin ardından dün akşam saatlerinde Musalla Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen Fatih Özçiftçi ile Yaşar Karadeniz ise 'kasten öldürme ve yaralama' suçlarından tutuklandı. (KONYA-DHA)