Sağlık çalışanının kızı koronadan vefat etti

Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir, babası sağlık çalışanı olan 9 yaşındaki Melek Kartal'ın korona virüsüne yakalanarak vefat ettiğini açıkladı.

DUVAR – Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Gafur Kartal’ın kızı Melek Kartal (9) koronadan dolayı tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak vefat etti. Geçen ay rahatsızlanması üzerine Erzurum Şehir Hastanesi’ne kaldırılan ve çeşitli rahatsızlıkları olduğu öğrenilen Kartal, bir süre hastanede tedavi gördü.

Hastalığın ağır seyretmesi üzerine yoğun bakımda tedavisine devam edilen Melek Kartal, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Melek Kartal’ın vefat haberini, İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir sosyal medyada paylaşarak büyük acı ve üzüntü içinde olduklarını ifade etti.

Bedir, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“O bir melekti, meleklerin yanına gitti. Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanlarından, kıymetli personelimiz Gafur Kartal’ın 9 yaşlarındaki melek kızı, Covid-19’a yenik düştü, meleklerin yanına gitti. Her ölüm erkendir sahibine ancak bu çok acı oldu. Kıymetli kardeşim Gafur Kartal ve değerli ailesine, tüm yakınlarına, acıyı yüreklerinde hisseden sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum.” (HABER MERKEZİ)