67 yaşında koronayı yendi: Kolonya kokusunu hissedemedim

Korona virüsüne yakalanan Tepeeri çifti bir ay boyunca kimseyle görüşmedi. Hastalığı ağır geçiren Mustafa Ali Tepeeri, limon kolonyasının bile kokusunu hissedemediğini anlattı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Denizli'de 67 yaşında korona virüsüne yakalanan emekli öğretmen Mustafa Ali Tepeeri hastalık süresinde yaşadıklarını anlattı.  Tepeeri, "İlk başlarda kemiklerim kırılacak gibi oluyordu. Limon kolonyasının kokusunu bile hissedemez oldum. Ölümle burun buruna geldim" dedi.

Kent merkezinde yaşayan emekli öğretmen ateş ve öksürük şikayetiyle Tavas Devlet Hastanesi'ne gitti ve burada kendisine Covid-19 tanısı konuldu. Hastanede 14 gün boyunca tedavi gören Tepeeri, test sonucunun negatif çıkması üzerine taburcu edildi. Tepeeri'nin eşi Kamile Tepeeri'nin de yapılan test sonucunda hastalığı herhangi bir belirti göstermeden geçirdiği tespit edildi. Evlerinde karantinaya giren çift daha sonra 1 aylık süreçte kimseyle görüşmedi.

Mustafa Ali Tepeeri salgın süresinde kurallara harfiyen uyduğunu ancak virüsü nereden kaptığını anlamadığını söyledi. Hastalığa yakalandığını öğrendiğinde çok korktuğunu anlatan Tepeeri, "Dünyam başıma yıkıldı. Grip diye gittiğim hastanede korona olduğumu söylediler. Allah sağlık çalışanlarımızdan razı olsun, bana bebek gibi baktılar. Beni erken tanı hayata bağladı. İlk başlarda kemiklerim kırılacak gibi oluyordu. Limon kolonyasının kokusunu bile hissedemez oldum. Ölümle burun buruna geldim" diye konuştu.

Tepeeri, "Hiç kimse 'Virüs bana gelmez' diye bir düşünceye kapılmasın. İyileştim ama zorunlu olmadıkça dışarı çıkmıyoruz. Maske vazgeçilmez bir parçamız oldu. Hastanede yattığım sürede ölüm aklımdan hiç çıkmadı. Ölümle burun buruna yaşamak çok zor. Bu işin şakası yok" ifadelerini kullandı.

Hastalığı ayakta yenen Kamile Tepeeri ise hastalığı geçirdiğini öğrenince çok şaşırdığını ifade etti, "Karantina döneminde köydeki bahçeli evimize gitmeye karar verdik. Tavas'ta hastaneye uğrayıp ne olur olmaz diye muayene olmaya gittiğimizde ise eşimin korona virüsü olduğunu öğrendik. Onu bir daha göremeyeceğim diye çok korktum. O bir daha dönmezse neler yaparım diye düşüncelere kapıldım. Çok şükür, yeniden doğmuş gibiyiz" dedi. (AA)