Fahrettin Koca 'rastgele' testin sonucunu açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 150 bin kişiyle yapılan "Covid-19 tarama çalışmasının sonucunu açıkladı: Her 1000 kişiden 2.5’inde test sonucu pozitif.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından rastgele yapılan Covid-19 tarama testlerinin sonuçlarını paylaştı.

Bakan Koca paylaşımında testin sonucunu şöyle açıkladı: "Türkiye genelinde, bakanlığımız tarafından yaklaşık 150.000 kişiyle yapılan COVID-19 tarama çalışmasında, rastgele test edilen her 1.000 kişiden 2,5’inde test sonucu pozitif çıkmıştır. Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin."

ORAN İSTANBUL'DA YÜKSELİYOR

Sağlık Bakanı, korona virüsünün baştan bu yana en yüksek sayılara ulaştığı İstanbul'la ilgili de bilgi verdi. Koca, "SALGIN BOYUNCA toplam vaka sayısı 223.315’tir. Vakaların %46'sı İstanbul'da tespit edilmiştir. COVID-19 kaynaklı vefatlarınsa %50,2’si yine İstanbul’da olmuştur. Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin. %46’sının tespit edildiği İstanbul'da bakanlığımızca yapılan tarama çalışmasında, rastgele test edilen her 1.000 kişiden 2,9’unda test sonucu pozitif çıkmıştır. Bu oran, Türkiye genelinden %13,8 yüksektir. Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin" dedi.