93 yaşındaki hastaya kalp pili takıldı

Aydın'da 93 yaşındaki bir hastaya kalp pili takıldı. Operasyonu gerçekleştiren doktor Ufuk Eryılmaz, kalp hastalarının korona virüsü nedeniyle tedavilerini ertelememeleri gerektiğini söyledi.

DUVAR – Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören 93 yaşındaki hasta, takılan kalp pili ile sağlığına kavuştu. Muğla’da yaşayan Mehmet Çetiner (93) kalp rahatsızlığı nedeniyle sevk edildiği hastanede ameliyata alındı.

Doç. Dr. Ufuk Eryılmaz ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda hastaya kalp pili takıldı. Sağlığına kavuşan Mehmet Çetiner, kendisini çok iyi hissettiğini belirterek, doktoruna teşekkür etti.

Doç. Dr. Eryılmaz ise Çetiner’in yaşı itibarıyla risk grubuna giren bir hasta olduğunu dile getirerek, “Hastamız Muğla’dan gelmişti. Kalbi çok yavaş atıyordu. Birtakım müdahalelerden sonra bugün kalp pilini yerleştirmiş olduk. Bu Kovid-19 sürecinde özellikle söylediğimiz bir şey var. Kalp beklemez. Burada da gördük ki kalp beklemiyor. Kalp şikayeti olan hastalarımızın gecikmeksizin doktoruna başvurması gerekiyor” dedi. (DUVAR)