Fatih Terim'in koronadan önceki 10 günü

Galatasaray'ın teknik direktörü Fatih Terim, korona virüsüne yakalandığını açıkladı. Hastalıkta 14 günlük kuluçka döneminin önemi vurgulanırken Terim'in koronaya yakalanmadan önceki son 10 günde rutinlerin dışına çıkmadığı, aile içindeki kimselerin haricinde bir teması olmadığı ve vaktinin çoğunu evinde geçirdiği görülüyor.

DUVAR – Bütün dünyayı etkisi altına alan korona virüsü illeti Galatasaray’ı da vurdu. İlk olarak sarı-kırmızılıların İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ve eşinin test sonuçları pozitif çıktı. Hemen ardından Fatih Terim pazartesi akşamı kuru öksürük ve ateş sebebiyle gittiği hastanede korona virüsü testi yaptırdı ve sonuç pozitif çıktı.

14 GÜNLÜK KULUÇKA DÖNEMİ 

Bulgulara göre virüsün 14 günlük kuluçka dönemi var. Yani enfekte olan kişilerde belirtiler en geç 14 gün içinde ortaya çıkıyor. Fatih Terim’in bu virüsü maç günü mü yoksa daha sonra mı kaptığı kesin olarak belli değil. Ancak Terim’in son on günü mercek altına alındığında rutinlerin dışına çıkmadığı, aile içindeki kimselerin haricinde bir teması olmadığı ve vaktinin çoğunu evinde geçirdiği görülüyor.

TERİM VİRÜSÜ NASIL KAPTI? 

Türkiye gazetesinden Yalımcan Sarpyel’in haberine göre, Fatih Terim’in korona virüsünü nereden kaptığı araştırılıyor… İddialara göre Terim’in virüsü Abdurrahim Albayrak’tan kaptığı üzerinde duruluyor. Albayrak’ın da kendisine ait olan şirketin bir çalışanından virüse enfekte olduğu da bir başka iddia…

TERİM KORONADAN ÖNCEKİ SON 10 GÜNÜNÜ NASIL GEÇİRDİ? 

14 Mart Pazar: Galatasaray-Beşiktaş derbisi oynandı. Fatih Terim bir gün önceden takım ile birlikte Florya’da kamptaydı. Daha sonra yine takımla Türk Telekom Stadı’na gitti. Maç öncesi Sergen Yalçın ve siyah-beyazlı takımın oyuncuları ile teması oldu. Maç sonunda da Başkan Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ve geçtiğimiz gün korona virüsü testi pozitif çıkan İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak ile görüştü.

15 Mart Pazartesi: Takım izinliydi, Fatih Terim evindeydi.

16 Mart Salı: Takım izinliydi, Fatih Terim yine evindeydi.

17 Mart Çarşamba: Antrenman planlanmıştı. Ancak gün içindeki açıklamaları beklemek için önce idmanın saatini değiştiren Terim, günü Florya’da geçirdi. Dışarıdan kimse ile görüşmesi olmadı. Daha sonra da çalışmayı iptal ederek evine döndü.

18 Mart Perşembe: Bütün takım Florya’da toplandı ve teknik heyet dâhil herkese korona virüsü testi yapıldı. Dışarıdan giriş çıkış yasak olan Florya’da yabancı kimse ile temas olmadı. İdman da yine iptal edildi.

19 Mart Cuma: Ligin ertelenmesiyle beraber idman yapılmadı. Terim evindeydi.

20 Mart Cumartesi: Fatih Terim önlemler kapsamında evinden çıkmadı.

21 Mart Pazar: Fatih Terim yine evindeydi ve aile dışında kimseyle temas kurmadı.

22 Mart Pazartesi: Artan öksürük ve ateş sebebiyle durumunu sağlık ekibine bildirerek hastaneye gitti. Yapılan korona virüsü testinin sonucu pozitif çıktı. Haberi sosyal medya hesabından kendisi duyurdu: Hastanede emin ellerdeyim. Merak etmeyin. En kısa zamanda haberleşmek üzere…

Terim’in tedavisi devam ediyor.