Araba çarptı yeniden görmeye başladı

20 yıl önce yaşadığı alerjik bir rahatsızlık sonucunda görme yeteneğini kaybeden Polonyalı Janusz Goraj geçirdiği trafik kazası sonrasında yeniden görmeye başladı.
Janusz Goraj

DUVAR – Polonya’da uzun yıllardır görme engelli olan bir adam, geçirdiği kaza sonrası yeniden görmeye başladı. Doktorlar, hastanın nasıl iyileştiğini henüz kesin olarak açıklayamıyor.

Polonya’nın Gorzow Wielkopolski kentinde yaşayan Janusz Goraj 20 yıl önce alerjik bir reaksiyon sonucu sağ gözünün retinasında hasar oluşarak görme yeteneğini kaybetmişti. Sol gözünden ise sadece şekilleri ve ışığı fark edebiliyordu.

Polonyalı Polsat News kanalına verdiği röportajda Goraj “mucize” olarak bahsettiği kazayla ilgili, “Bir arabanın bana çarpmasıyla başım önce otomobile ardından asfalta çarptı. İki hafta sonra da gözlerimin iyileştiğini fark ettim” diyerek başından aldığı darbenin kendisini iyileştirdiğini düşündüğünü dile getirdi.

Polonyalı doktorlar Goraj’ın tam olarak nasıl iyileştiğini henüz açıklayamıyor. Ayrıca, Goraj durumuyla ilgili daha fazla araştırma yapılmasına izin vermedi.

Bazı uzmanlar ise hastanın kalça ameliyatından sonra yüksek dozda aldığı antikoagülanın gözlerinin iyileşmesine katkı sağladığı tezini savunuyor. (Kaynak: Euronews)