Rusya Harkiv'e girdi, Ukrayna Belgorod'u vurdu

Rusya Savunma Bakanlığı, Harkiv'de 4 yerleşim biriminin daha ele geçirildiğini duyurdu. Belgorod'da ise en az 7 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ukrayna'nın kuzeyindeki Harkiv bölgesine giren Rusya ordusunun, 4 yerleşim birimini ele geçirdiği ileri sürüldü. Rusya Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında, "Kuzey birlikleri, düşman savunmasının derinliklerine ilerleyerek Harkov Bölgesi'ndeki Gatişe, Krasnoye, Morohovets ve Oleynikovo yerleşim birimlerini düşmandan arındırmıştır” ifadelerine yer verildi.

Dün bakanlık, Harkiv bölgesinde 5, Donetsk bölgesinde de 1 yerleşim biriminin ele geçirildiğini duyurmuştu

'ORDU, ZORLU ÇATIŞMALARLA KARŞI KARŞIYA'

Ukrayna Genelkurmay Başkanı, ordunun Harkiv bölgesinde 'zor çatışmalarla karşı karşıya olduğunu' bildirdi. Ukrayna Genelkurmay Başkanı Oleksandr Syrskyi, "Durum zor ancak Savunma Kuvvetleri güçlü bir şekilde savaşıyor" dedi.

BELGOROD'DA EN AZ 7 ÖLÜ

Öte yandan, Ukrayna ordusunun Rusya'nın Belgorod bölgesine bu sabah düzenlediği füze saldırısı sonrasında bir apartmanın giriş katı tamamen çökerken, en az 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Füze saldırılarında, 17 kişinin de yaralandığı kaydedildi. Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zaharova, 'saldırıda sivilleri hedef alındığını' iddia etti.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)