Rusya Dışişleri Bakanlığı: Tahıl koridoru anlaşması 60 gün uzatıldı

Ukrayna'nın tahıl anlaşmasının 120 gün uzatıldığını açıklamasına karşın Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, anlaşmanın 60 gün uzatıldığını bunu taraflara özel notayla bildirdiklerini belirtti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Karadeniz'den tahıl sevkiyatına izin veren anlaşmanın 60 gün uzatıldığını söyledi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Mariya Zaharova, tahıl koridoru anlaşmasının uzatılmasına ilişkin Rus haber ajanslarına açıklama yaptı.

Rusya'nın anlaşmanın 60 güne kadar uzatılmasını kabul ettiğini belirten Zaharova, "Rusya tarafının, anlaşmayı 60 gün uzatması bilgisini tüm taraflara ilettiğini hem Rusya Dışişleri Bakanlığı hem de Rusya’nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcileri olarak defalarca ifade ettik. Bu, tüm taraflara sadece sözlü olarak değil, özel nota ile de bildirildi" ifadelerini kullandı.

Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, anlaşmanın süresinin 120 gün daha uzatılmasına karar verildiğini duyurmuştu.​​​​​​​ (HABER MERKEZİ)