RTÜK Başkanı'ndan Misvak'a sitem: Size iade ediyorum

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, kurumu bazı programlara müdahale etmemekle suçlayan Misvak dergisine, "Eleştirileri bu kadar kolay yapmanıza şaşırıyorum ve mesajınızı iade ediyorum" cevabı verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Misvak dergisinin eleştirilerinin 'haksız itham' olduğunu ve kendisini şaşırttığını söyledi.    

Milli ve manevi değerlerimizi koruma adına yaptığımız mücadeleyi sergilerken bir tek destek mesajınızı göremeyen biri olarak eleştirileri bu kadar kolay yapmanıza şaşırıyorum. Sadece eleştirmek için bakmak yerine RTÜK olarak neler yaptığımızı, hangi kararlı mücadeleyi verdiğimizi görebilseydiniz, kurumumuzu ve şahsımı hedef alan bu haksız ithamda bulunmazdınız. Bu haksız eleştiri içeren mesajınızı kabul etmiyorum ve size iade ediyorum.

Misvak'ın sosyal medya hesabından öğlen yapılan açıklamada "RTÜK! Gündüz Kuşağında aile yapısına dinamit döşeyen Müge Anlı ve Esra Erol'a ses çıkarmadın! Acun'un LGBT propagandasına göz yumdun! Son olarak #KızılGoncalar gibi ucube bir diziyi görmezden geliyorsun!" denilmişti.

Bu açıklamadan sonra RTÜK, Fox TV'de yayınlanan Kızıl Goncalar dizisiyle ilgili şikayetlerin incelendiğini duyurmuştu. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)