Ronaldo'nun yeni adresini de Erdoğan açıkladı: Suudi Arabistan'a gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cristiano Ronaldo'nun yeni adresini açıkladı: (Dünya Kupası'nda) Ronaldo'yu harcadılar. Siyasi yaptırım uyguladılar. Aldığım bilgilere göre Suudi Arabistan'a gidiyor...

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Erzurum Atatürk Üniversitesi Kampüsü'ndeki "İlk oyum AK Parti’ye ilk oyum Erdoğan'a" programında, Dünya Kupası değerlendirmesi de yaptı. 

Final maçından sonra Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a Arjantin'in iyi oynayarak kazandığını ve bu yüzden üzülmemesi gerektiğini söylediğini ifade eden Erdoğan
Erdoğan, "Penaltılarda Arjantin gerçekten muhteşemdi fakat Messi o yaşına rağmen... Yalnız Mbappe geleceği tehdit ediyor, yaş 23, Messi 34 ve her iki tarafı çevirmede Messi'nin tecrübesi ağırlığını koydu. Arjantin'de böylece 30 yıldan sonra Dünya Kupası'nı almış oldu. Hayırlı olsun diyeceğiz, darısı başımıza" dedi.
Messi ve Ronaldo'yu karşılaştırması istenen Erdoğan, iki futbolcuyu kıyaslayamayacağını belirterek, şöyle devam etti: "Ronaldo'yu harcadılar. Ronaldo'ya maalesef siyasi yaptırım uyguladılar ve Ronaldo gibi bir futbolcuyu kalkıp ikinci yarıda sokmak, ikinci yarıda 15 dakika, yarım saat sokmak, o onun hem psikolojisini hem bütünüyle enerjisini alıp götürdü. Orada Ronaldo ile Messi'yi kıyaslamak yerine artık öyle veya böyle Ronaldo şimdi aldığım bilgilere göre Suudi Arabistan'a gidiyor. Filistin davasına sahip çıkan birisidir Ronaldo. Şimdi artık gelecekle ilgili Mbappe, gelecekte o var." (HABER MERKEZİ)