Reuters'a patlamayla ilgili konuşan Türk yetkili: IŞİD ile bağlarını dışlamıyoruz

Reuters ajansına konuşan Ankara'dan üst düzey bir yetkili, İstiklal'deki patlamaya ilişkin saldırganın 'IŞİD ile bağlarını dışlamadıklarını' belirtti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin yaralandığı saldırıya ilişkin Reuters ajansına konuşan üst düzey bir Türk yetkili, 'saldırganın IŞİD ile bağlarını dışlamadıklarını' söyledi. Reuters'a demeç veren yetkili, 'ilk bulguların şüphelinin PKK ile bağlantısı olduğuna işaret ettiğini ancak IŞİD bağlantılarını dışlamadıklarını' dile getirdi. 

İstiklal Caddesi'nde saldırının gerçekleştiği yerde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "ABD Büyükelçiliği'nin taziyede dilemesini kabul etmiyoruz" demiş ve şu ifadeleri kullanmıştı: "Kobani'yi terör bölgelerini destekleyen ve oradan Türkiye'nin huzurunu bozmaya çalışan bu anlayışa, kendi senatolarından para gönderen bir devletle müttefikliğimiz tartışılmalıdır. Biz kimsenin düşmanı değiliz. Kimseye kalleşlik yapmıyoruz ama bu kalleşliklere elbette tahammül edecek gücümüz kalmamıştır. İstiklal Caddesi bizim nazlı kızımızdır. Operasyonlar devam ediyor. Eğer yakalamasaydık bombacı Yunanistan’a kaçırılacaktı. Şunun bilinmesini isteriz, bu aldığımız mesaja çok güçlü bir mesaj vereceğiz, hem çok güçlü mesaj." (DIŞ HABERLER)