Resmi Gazete'nin internet sitesindeki erişim sorununa muhalefetten tepki

Resmi Gazete'nin yeni sayısına ulaşmak isteyenler bir süre internet sitesine giremedi, sonrasında “Sayfada Çalışma Yapılmaktadır” yazısıyla karşılaştı. Yaşananlara CHP ve İYİ Parti'den tepki geldi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Resmi Gazete'nin internet sitesinde erişim sorunu yaşandı.

Eski Merkez Başkanı ve İYİ Parti milletvekili Durmuş Yılmaz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki konuşmasında “Sizleri bugün cuma dolayısıyla bu gece saat 00.00’dan sonra teyakkuza davet ediyorum. Resmi Gazete'yi takip etmenizi tavsiye ediyorum. Bu gece bir şey olabilir” demişti.

Gece yarısı Resmi Gazete'nin yeni sayısı beklenirken, sitede erişim sorunu yaşandı. Siteye bir süre ulaşılmazken daha sonra girmek isteyenler “Sayfada Çalışma Yapılmaktadır” ifadesiyle karşılaştı.

Twitter hesabından açıklama yapan CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Bu ucube sistem, artık bir siteyi bile çalıştıramıyor” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise “Gündüz huzur yok, gece huzur yok. Yazık değil mi bu güzel ülkeye? Günah değil mi bu cefakar millete? Ama kimse üzülmesin. Asla pes etmek yok. Bu günler elbette geçecek. O sandık elbet gelecek, ve Türkiye İYİ olacak” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)