Rennes Teknik Direktörü Genesio: Eğer bir embesil varsa birincilikle o benim

Fenerbahçe maçı sonrasında futbolcusunun "3-0'dan maç verdik, aptalız" sözleri sorulan Rennes Teknik Direktörü Genesio, "Eğer bir embesil varsa, birincilikle o benim" yanıtını verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - UEFA Avrupa Ligi B Grubu 5. haftasında Fenerbahçe'nin Rennes ile 3-3 berabere kaldığı mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Rennes Teknik Direktörü Bruno Genesio, "Kazanabilirdik ama çok küçük ayrıntılar yüzünden kaybettiğimizi düşünüyorum, daha kararlı olabilirdik" dedi. 

DHA'nın haberine göre, futbolcusu Benjamin Bouriguaud'ın "3-0'dan maç verdik, biz aptalız" açıklaması hakkında görüşleri sorulan Rennes Teknik Direktörü Bruno Genesio, "Dürüst bir şekilde cevap vermem gerekirse ben takımın antrenörüyüm. Kararları ben alıyorum. Eğer bir embesil varsa, birincilikle o benim" diye cevap verdi.

Etkilendiği bazı maçlar olduğunu dile getiren Genesio, "Bu maç da onlardan biri. Özellikle ikinci yarı daha iyi oynayabilirdik. İkinci yarıdaki defans uygulamamız ise taktik gereği değil, Fenerbahçe'deki sistem ve oyuncu değişiklikleri yüzünden oldu. Kendi sahalarında oynuyorlar, bu çok normal. Böyle bir blok yememiz çok normal. Sahamızdan bazen çıkamadık ve boş alanları kullanamadık" şeklinde konuştu. 

Fenerbahçe'nin iki maçta da geriden gelerek goller attığını hatırlatan Genesio, çok iyi bir ilk yarı geçirdiklerini belirterek, "Bu, takımın genç olması yüzünden mi bilmiyorum. Küçük ayrıntılar bazen çok önem kazanabiliyor. Kazanabilirdik ama çok küçük ayrıntılar yüzünden kaybettiğimizi düşünüyorum, daha kararlı olabilirdik" ifadelerini kullandı.  

Genesio, grup liderliği hakkında ise "Şu an için bunu söylemek çok güç, son maçı bekleyeceğiz. Son maçlarda her şey mümkün olacaktır" dedi. (HABER MERKEZİ)