Reisi’den 'Mahsa Amini' protestolarına ilişkin açıklama: Düşmanlar kaos çıkarmak istiyor

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Mahsa Amini'nin katledilmesiyle başlayan protestolara ilişkin, "Düşmanlar kaos çıkarmak istiyor. Halkın güvenliğinin tehlikeye atılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, ülkede 22 yaşındaki Mahsa Amini'nin ahlak polisi tarafından gözaltına alındıktan sonra katledilmesiyle başlayan protestolara ilişkin, "Düşmanlar kaos çıkarmak istiyor. Halkın taleplerini ve protestoları işitiyoruz ancak kimsenin kaos yükünün altına girmesine izin vermeyiz" açıklamasında bulundu.

İran devlet televizyonunun haberine göre, New York'tan döndükten sonra Tahran'daki Mehrabad Havalimanı'nda halka hitap eden Reisi, ülke geneline yayılan protestoları değerlendirdi.

Kamu güvenliğinin önemini vurgulayan Reisi, "Düşmanlar kaos çıkarmak istiyor. Halkın taleplerini ve protestoları işitiyoruz ancak kimsenin kaos yükünün altına girmesine izin vermeyiz" diye konuştu.

AA'nın haberine göre halkın sesine her zaman kulak verdiklerini savunan Reisi, "Hiçbir koşulda halkın güvenliğinin tehlikeye atılmasına izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yaklaşık bir haftadır devam eden protestolara karşılık bugün düzenlenen devletin desteklediği gösterilere de işaret eden Reisi, bu gösterilerin İran'ın gücünü ve onurunu temsil ettiğini öne sürdü. (HABER MERKEZİ)