Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti: Olanlar Türkiye'ye de saygısızlık

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, saygı duruşu esnasında Brezilyalı futbolcu Vinicius Junior'a yapılan ırkçı tezahürata tepki gösterdi. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Real Madrid'in Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, Osasuna maçında hakarete uğrayan oyuncusu Vinicius Junior ve saygı duruşunun bölünmesi hakkında konuştu. Ancelotti, "Olanlar, Türkiye ve Suriye'ye saygısızlık" dedi

Real Madrid, cumartesi akşamı Osasuna ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Mücadele 2-0'lık Madrid galibiyeti ile sonuçlandı. Maç öncesinde Türkiye ve Suriye'deki depremler nedeniyle hayatını kaybeden insanlar için bir dakikalık saygı duruşu düzenlendi. Osasunalı taraftarlar, saygı duruşu sırasında Real Madrid'in Brezilyalı futbolcusu Vinicius Junior'a ırkçı ve küfür içeren tezahüratlar yaptı.

Ancelotti, maç sonunda kendisine bu konu hakkında gelen soruya, "Bir dakikalık saygı duruşu sırasında olanlar, Vinicius'a olduğu kadar Türkiye ve Suriye'ye de saygısızlık! Vinicius maçta ise her zamanki gibi muhteşemdi. Fiziksel nitelikleri olağanüstüydü ve maçın galibi oldu. Açılış golünün de asistini yaptı ve birkaç pozisyona girdi" diyerek cevap verdi. (HABER MERKEZİ)