Rapçilerden ortak albüm geliyor: Tirat

Türkçe rap müziğin önemli isimleri aynı albümde buluşuyor. 'Tirat' albümünde oyuncu Erdal Beşikçioğlu da sesiyle yer alıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkçe rap müzik günden güne daha çok dinleyiciye ulaşırken sanatçılar ortak projelerde de bir araya geliyor. Bu projelerden biri olan 'Tirat' albümü, 29 Nisan'da yayınlanacak. Warner Music'in ilk Türkçe rap projesi olma özelliğini taşıyan albümde Allame, Cash Flow, Motive, No. 1, Ahiyan, Şehinşah ve Şanışer'in şarkıları yer alıyor. 

ERDAL BEŞİKÇİOĞLU'NDAN TİRAT

Albümün intro parçasına ise tiyatro oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, Shakespeare tiradı ile ses oluyor. Dolby Atmos teknolojisi ile hazırlanan albüm, üst düzey bir ses teknolojisiyle kaydedildi. Albümün kreatif direktörlüğünü Anıl Can yaparken, fotoğraf sanatçısı Erdi Doğan sanatçıların fotoğraf çekimlerini, yönetmen İsmail Sabotiç ise video çekimlerini üstleniyor.

'YENİ NESİL ŞAİRLER...'

'Tirat' için yapılan duyuruda albümde Türkçe rap müziğin "kalemi en kuvvetli, yeni nesil şairleri"nin yer almasının amaçlandığı belirtildi.

Yapım şirketi Warner Music, albümün lansman konserinin 5 Haziran Pazar günü Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde tüm sanatçıların katılımı ile gerçekleştirileceğini açıkladı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)