Altun'un Yunanistan açıklaması: Diplomasi her daim doğru yoldur

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Doğu Akdeniz gerilimiyle ilgili Yunanistan ile 'istikşafi' görüşmelere başlanacak olmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Altun, "Diplomasi her daim doğru yoldur" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Doğu Akdeniz geriliminin azaltılması gerektiğini ve Türkiye'nin her zaman diplomasiden yana olduğunu söyledi.

İletişim Başkanlığınca düzenlenen “Uluslararası Doğu Akdeniz Konferansı” düzenlendi. Başkanlığın twitter hesabından şu paylaşımlar yapıldı:

"Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, her zaman diplomasiden yana oldu. Doğu Akdeniz meselesini ikili bir anlaşmazlığa indirgeme çabalarına rağmen bu sorunun sadece Türkiye ve Yunanistan arasında olmadığı açıktır. Yunanistan ile istikşafi görüşmeler başlatma fırsatını memnuniyet ile karşılıyoruz; zira diplomasi her daim doğru yoldur. Önümüzdeki dönemde Doğu Akdeniz’de gerilimi azaltmalı; adil ve kalıcı bir çözüm için oluşan ivmeyi birlikte korumalıyız. Bugün, Doğu Akdeniz meselesinin anlaşılması için sorulması gereken bir dizi soruyu yanıtlamak için toplandık. Gerginliğin azaltılmasını, bölgenin bir barış ve istikrar havzasına dönüştürülmesini ümit ediyoruz." (HABER MERKEZİ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR