Meclis Genel Kurulu yenilendi

Meclis Genel Kurulu yeni yasama dönemi öncesi yenilendi. Koltuklar boyandı, kürsü başta engelli milletvekillerine göre mevcut yerinde iner-çıkar mekanizmalı olacak şekilde değiştirildi.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Meclis Genel Kurulu'nda tadilat çalışmasının ilk bölümü tamamlandı. Meclis Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre milletvekili ve basın locasındaki koltukların tamamı sökülerek onarıma gönderildi. Koltuk derilerinde meydana gelen yıpranma, çatlama ve yırtılmalar için macun çekildi, zımparalama işlemi sonrası orijinal rengine boyanarak onarım tamamlandı. Ayrıca bozuk olan 200 adet koltuk amortisörü yenilendi.

Tavan ve duvarların akustik boyalarının yapılması için; askeri, resmi erkan ve cumhurbaşkanlığı locası, seyirci, basın ve kordiplomatik localarının tamamına iskele kuruldu. Söz konusu alanlardaki duvar ve tavanların tamamına, 1998 yılında yapılan tadilat esnasında kullanılan orijinal akustik özellikli sıva malzemesi yeniden uygulandı. Böylece salon akustiği bozulmadan yıllar içerisinde yıpranan ve kirlenen yüzeyler yenilendi.

ELEKTRONİK SİSTEM EKİME HAZIRLANACAK

Meclis Genel Kurulu'ndaki tadilat devam ediyor. Reji arkasında depo olarak kullanılmakta olan alan değerlendirilerek sistem odası olarak düzenleniyor. Elektrik ve mekanik sistemler yenileniyor. Genel Kurulun altında bulunan elektrik panolarının tamamı yenilendi. Bu kapsamda; 2. aşamada yenilenecek olan elektronik sistemler ile eklenecek yeni teknolojilere ilişkin kablolama çalışmaları için gerekli altyapı çalışmaları 1 Ekim 2020 tarihine kadar tamamlanacak.

HATİP KÜRSÜSÜ YENİLENİYOR

Konuşma hatip kürsüsü, engelli erişimine uygunluğunun sağlanması amacıyla mevcut yerinde iner-çıkar mekanizmalı olacak şekilde yenileniyor. (DUVAR)