Kılıçdaroğlu tatilini Kandıra'da yapmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen hafta sonu kimseye haber vermeden ailesiyle birlikte yaptığı tatilin ayrıntıları belli oldu. Kılıçdaroğlu ailesi, Hurşit Güneş tarafından Kandıra'da dört gün ağırlandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen hafta sonu Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde herkesten gizleyerek yaptığı 4 günlük tatilin ayrıntıları ortaya çıktı.

Ses Kocaeli Gazetesi'nin haberine göre, Kılıçdaroğlu, önceki hafta Ankara’da kendisini ziyaret eden eski Kocaeli Milletvekili Prof. Hurşit Güneş’e kısa ve gözlerden uzak bir tatil yapmak istediğini söyledi. Hurşit Güneş de Kılıçdaroğlu'nu Kandıra’ya davet etti. CHP Genel Merkezi’nde hafta sonu programı kimseye söylenmedi. Basına haber verilmedi. CHP Kocaeli örgütü de bu sürpriz tatilden haberdar olmadı.

KANTUR SİTESİNDE KALMIŞ

Kemal Kılıçdaroğlu, geçen perşembe günü beraberinde eşi, kızı, damadı, torunu ve çok az sayıda koruması ile birlikte Kandıra’ya geldi. Kılıçdaroğlu’nu aynı gün İstanbul’dan memleketi Kandıra’ya geçen Hurşit Güneş karşıladı. Bu arada, Hurşit Güneş’in kardeşi Ayşe Ayata ile, CHP milletvekili olan eşi Sencer Ayata’nın Kandıra Seyrek sahilindeki Kantur Sitesi’nde bulunan evleri, Kılıçdaroğlu ailesi için hazırlandı. Ayatalar, Kandıra’daki baba evine geçerken, kendi evlerini Kılıçdaroğlu’na tahsis ettiler.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kandıra’daki rehberi Hurşit Güneş oldu. Kılıçdaroğlu ve Güneş, Cuma günü Bağırganlı’da balık yediler. Kılıçdaroğlu, Bağırganlı’da bir balıkçı teknesine binerek Karadeniz’e açıldı. Balıkçıların sorunlarını dinledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Hurşit Güneş ile birlikte, Kandıra’daki Baba Tepe’yi de ziyaret etti, Akçakoca anıtında dua etti. CHP Genel Başkanı,Pazar günü akşam saatlerinde Kandıra’dan ayrılıp, Ankara’ya döndü. Dört günlük Kandıra tatili sırasında Kılıçdaroğlu bol bol yürüyüş yaparken, eşi, kızı ve torunu Kantur Sitesi sahilindeki plajda denize girdiler.