İnce: Millete bir alternatif olmaya çalışıyoruz

Giresun'u ziyaret ederek, fındık üreticilerinin sorunlarını dinleyen Muharrem İnce, milletin iktidardan da muhalefetten de memnun olmadığını söyledi. İnce "Türkiye'de genel anlamda gördüğüm durum bu. Biz de millete bir alternatif olmaya, bir çözüm noktası olmaya, bir seçenek olmaya çalışıyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında Giresun'u ziyaret eden eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, ilk olarak, 22 Ağustos'ta sel meydana gelen Dereli ilçesine gitti.

Daha sonra Giresun kent merkezine geçerek Atatürk Meydanı'nda gezen İnce, burada da esnaf ve yurttaşlarla sohbet etti.

Gezinin ardından gazetecilere açıklama yapan İnce, memleket hareketi olarak Türkiye'yi karış karış dolaştıklarını söyledi.

İnce, Türkiye'nin, dünya fındık ekili alanlarının yüzde 75'i ile üretiminin yüzde 65'ini gerçekleştirdiğini ifade ederek, Türkiye'nin böyle bir üründen yeterince yararlanamadığını söyledi. "Dünyada sizin elinizde olan bir şey değerlendiremiyorsunuz" ifadesini kullanan İnce, şu açıklamayı yaptı:

"Fındığın sorununu çözemeyen Türkiye'nin sorununu çözemez. Bu kadar size ait bir şeyin sorununu çözemiyorsanız 18 yılda demek ki siz hiçbir sorunu çözemezsiniz. Zaten 2002'den bu noktaya geldiğimizde de Türkiye'nin çözülmüş bir tane sorunu yoktur. İşte biz 'Memleket Hareketi' olarak 'Türkiye'nin zengin topraklarının yoksul çocukları olmayalım' diye, 'Çocuklarımız güzel hayaller kursun' diye, oradan oraya dolaşıyoruz."

İnce, karış karış Türkiye'yi dolaştıklarını belirterek, "Türkiye'de gördüğüm şu; insanlar iktidardan da memnun değil, muhalefetten de memnun değil. Türkiye'de genel anlamda gördüğüm durum bu. Biz de millete bir alternatif olmaya, bir çözüm noktası olmaya, bir seçenek olmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

İnce, daha sonra kara yoluyla Ordu'ya hareket etti.

(GİRESUN-AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR