Kılıçdaroğlu-Davutoğlu görüşmesine AK Parti’den yorum: İstikşafi görüşmeler başlıyor!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile yapacağı görüşme için, “Yarım kalan istikşafi görüşmeler yeniden başlıyor. Erdoğan’ı ve milli devlet politikasını tasfiye etmek anlayışındaki adımları Allah biliyor, millet görüyor” dedi. Yanıt, Gelecek Partisi Sözcüsü Temurci'den geldi: "İstikşafi görüşmeleri merak ediyorsanız, görüşmeyi yürüten parti sözcünüz Ömer Çelik’e danışın."
7 Haziran 2015 seçimleri sonrası gerçekleştirilen ve dönemin Başbakanı ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından 'istikşafi görüşmeler' olarak adlandırılan temaslara dönemin Kültür ve Turizm Bakanı, bugünün AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve dönemin CHP Genel Başkanı ve Sözcüsü Haluk Koç da katılmıştı.

ANKARA – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yeni parti kuran eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nu bugün Gelecek Partisi genel merkezinde ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileğinde bulunacak. İki lider görüşme sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan bu görüşmeyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 7 Haziran 2015 seçimleri sonrası tek başına iktidar olma çoğunluğunu kaybeden AK Parti’nin CHP ile yürüttüğü görüşmelere gönderme yaparak değerlendirmede bulundu. Turan, “Yarım kalan istikşafi görüşmeler yeniden başlıyor. Erdoğan’ı ve milli devlet politikasını tasfiye etmek anlayışındaki adımları Allah biliyor, millet görüyor” dedi.

Turan’ın bu paylaşımına yanıt Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci’den geldi. Temurci “İstikşafi görüşmeleri merak ediyorsanız, görüşmeyi yürüten parti sözcünüz Ömer Çelik’e danışın. Korkma Bülent kardeşim! Biz milli devleti değil, devlet yönetimindeki her türlü ahlaksızlığı ve adaletsizliği bitirmek için yola çıktık. Hatırla, bu yol bir zamanlar senin de yolundu” dedi.

7 Haziran seçimleri sonrası AK Parti ile CHP arasında yürütülen görüşmeler “istikşafi görüşmeler” olarak nitelendirilmiş ve sonuçsuz kalmıştı.

(DUVAR)