Muharrem İnce’ye ‘Madımak’ tepkisi

Eski CHP Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, Muharrem İnce'nin Madımak'taki anı köşesini ziyaretiyle ilgili şu eleştiriyi yaptı: Sayın Muharrem İnce Sivas'ta yıllardır katillerimizin adının kaldırılması için mücadele verdiğimiz sözde anı köşesine karanfil koyarak 'memleket turuna' başlamış. Katillerin özel afla serbest kalmasına uzanan 27 yıllık adaletsizlik bu normalleştirmeden güç alıyor."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 'Bin Günde Memleket Hareketi'ni Sivas'tan başlatan CHP'li Muharrem İnce'ye Madımak'taki katliamda babasını yitiren eski CHP Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı'dan eleştiri geldi.

Sivas Bilim ve Kültür Merkezi’ne dönüştürülen Madımak Oteli’ni ziyaret eden İnce, burada anı köşesine karanfil bırakmış, “27 yıl önce Madımak'ta insanlık yakıldı. Geçmişi değiştirmek mümkün değil ama yaşadığımız büyük acılardan ders alarak geleceğin Türkiye’sini kurmak mümkün” ifadelerine yer vermişti.

Zeynep Altıok Akatlı, İnce’nin anı köşesine karanfil koymasını eleştirdi. Akatlı, “Sayın Muharrem İnce Sivas'ta yıllardır katillerimizin adının kaldırılması için mücadele verdiğimiz sözde anı köşesine karanfil koyarak 'memleket turuna' başlamış. Katillerin özel afla serbest kalmasına uzanan 27 yıllık adaletsizlik bu normalleştirmeden güç alıyor. Değişim ve adalet için siyasetin sıradanlıktan kurtulması gerek. Göstermelik simgesel bir ziyaret yerine neyle karşı karşıya olduğumuzun bilincinde, neyle mücadele ettiğini bilerek mesaj veren topluma da örnek olacak bilinç ve farkındalık olmalı" dedi. (HABER MERKEZİ)