Cahit Özkan: Vatandaş idam istiyorsa, getirmek zorundayız

Devlet Bahçeli'nin yeniden gündeme getirdiği idam cezası konusunda AK Parti'den destek geldi. İktidar partisinin TBMM Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Ülke barışını tehdit eden, huzurunu tehdit eden suçlarla ilgili idam cezası istiyorsa biz de parlamentoda bunun gereğini yapmak zorundayız" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Eğer vatandaşlarımız ülke barışını tehdit eden, huzurunu tehdit eden suçlarla ilgili idam cezası istiyorsa biz de parlamentoda bunun gereğini yapmak zorundayız" dedi.

Cahit Özkan, Denizli'de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gündeme getirdiği idam cezası tartışmalarla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, "Eğer vatandaşlarımız ülke barışını tehdit eden, huzurunu tehdit eden suçlarla ilgili idam cezası istiyorsa biz de parlamentoda bunun gereğini yapmak zorundayız. Uluslararası hukuk da buna saygı duymak zorunda. Biz de gereğini en yakın zamanda hayata geçirmek suretiyle yapacak, toplumsal barışımıza, vatandaşlarımızın adalet beklentisine uygun hukuk inşaası üretmeye devam edeceğiz."

BAHÇELİ ÖNERMİŞ, ŞENTOP DESTEKLEMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2 Eylül tarihinde yaptığı açıklamada, "İdam cezasının hukuk mevzuatımıza tekrar alınması, iğrenç ve ilkel suçların işlenmesini caydırabilecektir. MHP idam cezası meraklısı değildir ancak korku sınırını geçen suç ve suçlularla mücadelenin başarısı için başkaca bir seçenek olmadığı nettir" ifadelerini kullanmıştı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop da Bahçeli'ye destek vererek, belli suçlarda idam cezasının geri getirilebileceğini söylemişti. (HABER MERKEZİ)