Yavaş-Erdoğan görüşmesi: Projeler hakkında bilgi verildi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Beştepe’de görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından belediye tarafından yapılan açıklamada, “Görüşmede Sayın Cumhurbaşkanı’na başta su altyapı ve arıtma projeleri olmak üzere önemli projeler hakkında bilgi verilmiştir” denildi.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün (1 Eylül) Beştepe’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ağırladı. Aylar önce talep edilen randevuya yeni olumlu yanıt veren Erdoğan’la Yavaş arasındaki görüşmenin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi açıklama yaptı.

Belediye tarafından görüşmeye dair yapılan açıklamada, “Toplantıda Başkent Ankara'nın kent sorunları, yapılması planlanan projeler ve kimi alanlarda bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılmasına dair başlıklar ele alınmıştır” denildi.

Belediye tarafından yapılan açıklamada Yavaş ile Erdoğan arasında, Ankaragücü’nün yaşadığı mali sıkıntılar, fuar alanı inşasında yaşanan sorunlar görüşüldüğü ifade edilerek şunlar kaydedildi:

“Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, kentimizin asırlık çınarı MKE Ankaragücü’nün mali sıkıntıları, fuar alanı inşasında yaşanan sorunlar ve Gençlik Parkı’nın yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konularında görüş alışverişinde bulunmuşlardır. Görüşmede Sayın Cumhurbaşkanı’na başta su altyapı ve arıtma projeleri olmak üzere önemli projeler hakkında bilgi verilmiştir. Otobüs kredisi kullanımı, metro projeleri ve yeni yolların açılması gibi başlıklarda ilgili bakanlıklar ve bürokraside yaşanan tıkanmaların aşılması için destek talebinde bulunulmuştur. Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Ankara’nın projelerine ve ihtiyaçlarına olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkürlerini sunarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden ayrılmıştır.”

KILIÇDAROĞLU'NU BİLGİLENDİRDİ

Erdoğan ile Yavaş’ın görüşmesinin ardından edinilen bilgiye göre görüşme olumlu bir havada gerçekleşti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Genel Merkez'de ziyaret ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi hakkında bilgi verdi. (DUVAR)