AK Parti'den Yunanistan'a Meis tepkisi: Korsanlık örneği

Doğu Akdeniz'deki gerginlik sürerken, Yunanistan'ın Meis'e asker konuşlandırmasına AK Parti Sözcüsü Çelik sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Çelik, "Yunanistan korsan politikaların temsilcisi olmuştur. Türkiye’nin kıyılarına silah doğrultmak akılsızlıktır, bu adımlarının neticesi ağır başarısızlık olacak" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan'ın Meis adasına asker konuşlandırmasına "Korsanlık" diyerek tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Çelik şunları yazdı: "Yunanistan’ın Meis adasını silahlandırma girişimi yeni bir korsanlık örneğidir. Türkiye’nin kıyılarına silah doğrultmak akılsızlıktır. Yunanistan hukuka aykırı bu adımları atarak Ege’de ve Akdeniz’de korsan politikaların temsilcisi olmuştur. Hukuk temelinde diplomasi yoluyla sorunları çözmek yerine, korsan anlaşmalarla diplomasiye sabotaj düzenleyen Yunanistan’dır. Yunanistan’ın bu adımlarının neticesi ağır başarısızlık olacaktır. Yunanistan hukuk yoluyla sorunları çözmek istiyorsa Türkiye en güvenilir muhataptır. Türkiye ile konuşmak yerine Fransa ile tatbikat yapmayı tercih ediyorsa bunun ne kadar yanlış olduğunu görecektir. Yunanistan her adımına verecek güçlü bir cevabımız olduğunu öğrenecektir." (HABER MERKEZİ)