İYİ Partili Koray Aydın: Oyumuz MHP'den yüksek, bizi davet edecek durumda değiller

İYİ Partili Koray Aydın, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'Eve dön' çağrısına şöyle yanıt verdi: "Şu anda anketlerde MHP'den aha çok oy aldığımız görünüyor. Bizi davet edecek durumda değil. Kendinden şu anda oy olarak yüksek görünen bir partiye 'gel buraya' diyemezsin. Devlet Bey o açıklamayı yaptıktan bugüne kadar bize internet üzerinden 3 bin 800 üye geldi."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Meral Akşener'e yönelik 'Eve dön' çağrısına yanıt verdi. Aydın, oyu daha yüksek olan bir partiye davet yapılamayacağını söyledi.

İlçe kongrelerinin yüzde 98'ini tamamladıklarını, 67 il kongresini yaptıklarını belirten Aydın, bu kongreler sonucunda teşkilatların yüzde 80'inin güven tazelendiğini, yüzde 20 oranında değişiklik olduğunu söyledi.

'MÜTHİŞ BİR AİDİYET DUYGUSU OLUŞTU'

Seçmen bazında yaptıkları araştırmalara değinen Aydın, "Partiye oy verenlerin yüzde 93,5'i 'ne olursa olsun yine İYİ Parti'ye oy veririm' diyor. Bu, şu anda en yüksek oran. Büyük partiler içinde en yüksek oran. Müthiş bir aidiyet duygusu oluştu" dedi.

Koray Aydın şöyle devam etti: "Şu anda anketlerde oy oranımız MHP'den yüksek. Daha çok oy aldığımız görünüyor. Bizi davet edecek durumda değil. Kendinden şu anda oy olarak yüksek görünen bir partiye 'gel buraya' diyemezsin. Devlet Bey o açıklamayı yaptıktan bugüne kadar bize internet üzerinden 3 bin 800 üye geldi. MHP içinde olup kızanlardan ayrılanlar olduğunu düşünüyorum." (HABER MERKEZİ)