Davutoğlu: Anadolu'da gördüğüm manzara bana büyük ümit veriyor

Partisinin Bartın kongresine katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "temiz bir iktidar" olmayı hedeflediklerini söyledi. Davutoğlu, "Son iki haftada Anadolu'da gördüğüm manzara bana büyük ümit veriyor. Yönlendirilmiş anketler sizi yanıltmasın. En büyük anket sokak anketidir" dedi. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bartın Belediye Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen partisinin il kongresine katıldı.

Kongrelerinin hayırlara vesile olmasını dileyen Davutoğlu, korona virüsü (Covid-19) salgını şartlarına rağmen 67 il ve 330 ilçede örgütlendiklerini söyledi.

Geçen yıl parti kurmalarının ardından birçok partinin kurulduğunu dile getiren Davutoğlu, "Yeni partiler hayırlı olsun, burası yiğit meydanı. Herkes siyaset sahnesine çıkar, halkın önüne çıkar. İşte biz, halkın önünde de değil, içindeyiz. Toplumumuzun kılcal damarlarına kadar her bir ilinde, ilçesinde, beldesinde, köyünde, mahallesinde örgütlenene kadar teşkilatımıza durmak haramdır" diye konuştu.

'VATANDAŞLARI DİNLEYEREK MUHASEBE YAPIYORUM'

Kongrelerinin bir formalitenin yerine getirilmesi için yapılmadığını, kongrelerin bir istişare, sohbet, muhasebe vesilesi olduğunu belirten Davutoğlu, şunları söyledi:

"Sadece kongrede değil, sürpriz ziyaretlerle vatandaşları tek tek dinleyerek de muhasebe yapıyorum. Ardahan'da hayvancılık üzerine konuştuk. Sonra Batman'a gittik orada Güneydoğu'nun işsiz gençlerini konuştuk. Alanya'da Yörük pazarına girdik, muz, domates üreticilerinden turizm sektörüne kadar her şeyi dinledik. Diyarbakır'a gittik, esnafla konuştuk. Bugün de Bartın'da, geldiğimiz andan itibaren esnafla konuşuyoruz, halkla dertleşiyoruz."

'DÜRÜST, TEMİZ BİR İKTİDAR OLACAĞIZ'

"Biz milletin sesi, nefesi olacağız" diyen Davutoğlu, "Son iki haftada Anadolu'da gördüğüm manzara bana büyük ümit veriyor. Geçen sene yeni bir siyasi hareketi başlatma fikri; bugün düşünce olmaktan çıkmış, eyleme dönüşmüştür, ete kemiğe bürünmüştür ve milletimizin kalbine, yüreğine girmiştir" ifadelerini kullandı.

"Yönlendirilmiş anketler" ile halkın yanıltılmaya çalışıldığını savunan Davutoğlu, "Yönlendirilmiş anketler sizi yanıltmasın. En büyük anket sokak anketidir. Biz o anketin, sokakların arasından geldik. İnşallah önce etkin bir muhalefet, sonra da vakur ve milletin çıkarını koruyan dürüst, temiz bir iktidar olacağız" dedi. (BARTIN/AA)