Küçükkaya: İnce 12 Ağustos'ta açıklama yapacak

Muharrem İnce'nin 12 Ağustos'ta CHP'den kopuş açıklaması yapacağını yazan Aykut Küçükkaya "Edindiğim bilgiye göre açıklayacağı konunun başlığı kamuoyunda, CHP tabanında İnce’nin ortadan kaybolmakla eleştirildiği 'Cumhurbaşkanlığı seçim gecesiyle' ilgili... Özetle İnce ve yakın ekibinin iddiası, 'CHP 60 bin sandığa gözlemci koymadı' olacak..." dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP'den ayrılarak parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce'nin 12 Ağustos'ta açıklama yapacağı, Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında yaşanan tartışmalarla ilgili de konuşacağı öne sürüldü.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya yazısında, “Önümüzdeki hafta Muharrem İnce kanadından bir hamle gelecek. Bu hamlenin hem Ankara’da hem de CHP’de büyük bir tartışma yaratacağı kesin...” diye yazdı. Küçükkaya şunları yazdı: ’

“Muharrem İnce “yeni parti” çıkışının ardından başlayan polemiğin büyümesi üzerine 12 Ağustos Çarşamba günü açıklama yapma kararı aldı. Eylül ayı başında yapmayı planladığı bu açıklamayı öne çekmenin gerekçesini “ismi üzerinde oluşan siyasi tartışma rüzgârının boyutunun büyümesi” üzerine “strateji” değiştirme olarak düşünebiliriz. Peki, İnce 12 Ağustos’ta ne açıklayacak?

Edindiğim bilgiye göre açıklayacağı konunun başlığı kamuoyunda, CHP tabanında Muharrem İnce’nin ortadan kaybolmakla eleştirildiği “Cumhurbaşkanlığı seçim gecesiyle” ilgili... Özetle İnce ve yakın ekibinin iddiası, “CHP 60 bin sandığa gözlemci koymadı” olacak...

CHP Genel Merkezi’nin bu hamleden ve içeriğinden “kuvvetle ihtimal” haberdar olduğu kulisi de gelen bilgiler arasında. İnce’nin bu iddiasını belgeleriyle açıklaması bekleniyor.” (HABER MERKEZİ)

Etiketler CHP ince küçükkaya