Siyasilerin davet edilmediği törene bir tek AK Parti katıldı

İstanbul Valiliği'nin pandemi gerekçesiyle hiçbir siyasi parti temsilcisini davet etmediği 15 Temmuz törenine AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'ın katılması, CHP ve İYİ Parti'nin tepkisini çekti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Valiliği, korona virüsü salgını gerekçesiyle 15 Temmuz anma törenine siyasi partilerin il başkanlarını davet etmedi. Ancak yapılan etkinliğe sadece AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'ın katılması tepki çekti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Geçtiğimiz yıllarda 15 Temmuz resmi törenlerine davet edilir ve il başkanlığımız adına katılım sağlanırken, bu yıl pandemiden ötürü sınırlı katılım nedeniyle siyasi partilerin davet edilmediği bilgisi ulaşmışken konuya dair Sayın Ali Yerlikaya bir açıklama yapacaktır sanırım" dedi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise tepkisini şöyle dile getirdi: "Hiçbir il başkanı davet edilmemişken, yalnızca iktidar partisinin il başkanı davet edildiyse; bu durumu ve ayrımcılığı en sert şekilde kınıyorum. Eğer il başkanı, davet edilmediği yere gittiyse, yorum yapmaya çok da gerek yok." (HABER MERKEZİ)