Cumhurbaşkanına iki yeni danışman

AK Parti eski MKYK üyesi Ayhan Oğan ve daha önce Cumhurbaşkanı Özel Kalemi'nde görev alan Hamza Gedikoğlu Cumhurbaşkanı Danışmanlığı'na atandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan kararlara göre, eski AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan ve Hamza Gedikoğlu Cumhurbaşkanı Danışmanlığı'na atandı.

Kararlarla ayrıca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda açık bulunan Muğla İl Müdürlüğüne Aydın İl Müdürü Seyfi Bozçelik, Amasya İl Müdürlüğüne Ahmet Kurt, Tekirdağ İl Müdürlüğüne Ülkü Uslu, Osmaniye İl Müdürlüğüne Hamit Coşkun getirildi.

AYHAN OĞAN AKİL İNSANLAR HEYETİNDEYDİ

Ayhan Oğan

2008 yılında “Ortak Akıl Hareketi”ni kuran Ayhan Oğan, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Genel Sekreterliğini de üç dönem yürüttü. 2012 yılında Akil İnsanlar Heyeti'nde Doğu Anadolu Grubunun sekreterliğini yürüttü. 2011 yılında Türkiye’de farklı kesimlerden 279 ismin katılımıyla “Yeni Anayasa Platformu”nu kurdu.

.

Hamza Gedikoğlu'nun hayatına dair çok bir bilgi bulunmazken sadece İstanbul Üsküdar’da Mart ayında Öznur Hacıosmanoğlu ile evlendiği ve Hamza Gedikoğlu’nun nikâh şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan'ın yaptığı biliniyor.

Resmi Gazete'de yayınlanan diğer atama kararları ise şu şekilde:

Gençlik ve Spor Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliğe Mustafa Koç, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Mustafa Çelik, Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Mustafa Demirkıran, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Mahmut Danayiyen, Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Yasin Özdemir, Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Ali Osman Bebek, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Cemil Boz, Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Coşkun Güven, Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Emrah Yüksel Babuşcu, Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Ebu Bekir Kayhan, Kilis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Bahattin Yetim, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Arif Özsoy ve Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne de İsmail Hakkı Kasapoğlu. (HABER MERKEZİ)