Erkan Baş: TİP seçime girme yeterliliğini sağladı

Seçim yeterliliği için gerekli örgütlenme şartlarını tamamladıklarını açıklayan TİP Genel Başkanı Erkan Baş, "İktidarı hedefleyen bir parti olarak büyüyeceğiz" dedi.
TİP Genel Başkanı Erkan Baş (Fotoğraf: AA)

DUVAR – Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, seçime girme yeterliliğini sağladıklarını açıkladı.

Meclis’te haftalık basın toplantısı düzenleyen Erkan Baş, TİP’in yeni kurulmasına rağmen il ve ilçe örgütlenmelerini tamamladığını söyledi. “Bu zorlu süreci başarıyla tamamlamamızda katkısı olan tüm yoldaşlarımıza, dostlarımıza, halkımıza yürekten teşekkür ediyoruz” diyen TİP Genel Başkanı şöyle konuştu:

“Türkiye İşçi Partisi kuruluşundan kısa bir süre geçmesine rağmen 41 il ve ilçelerinde örgütlenmesini tamamlamış, 54 ilde örgütlenme çalışmalarını belli bir aşamaya getirmiş ve seçim yeterliliğini sağlamış bulunmaktadır. Başka bir ifadeyle söylersek, 30 Haziran 2020 günü itibariyle Türkiye İşçi Partisi seçime girmek için gerekli olan yasal örgütlenme barajını aşmış, Siyasi Partiler Kanunu’nda seçime girmek için tanımlanan zorunlu koşulların tümünü yerine getirmiş durumdadır. Türkiye’nin dört bir yanında gençler, kadınlar başta olmak üzere alınteriyle yaşayanı yurttaşlarımız el ele verdi… İşçinin emekçisinin partisini kurmak, Türkiye çapında örgütlemek için seferber oldu. Türkiye işçi sınıfına, Türkiye İşçi Partisi’ni armağan etti. İşçiler kendilerini temsil edecek bir partiyi seçim pusulasına koyma hakkı kazandılar. Türkiye İşçi Partisi, şimdi iktidarı hedefleyen bir parti olarak büyüyecek. Girmediğimiz il ilçe, köy, kasaba, mahalle kalmayacak. Ülkemizin tüm onurlu insanlarını el birliğiyle yarattığımız kendi öz partimizi güçlendirmek üzere görev almaya, sorumluluk üstlenmeye çağırıyoruz.” (HABER MERKEZİ)