Kılıçdaroğlu: Saldırılar artacaktır ama geri adım atmayız

TBMM'de Manisa Milletvekili Özgür Özel'e yönelik saldırıya tepki gösteren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP’ye yönelik saldırılar, baskılar artacaktır" dedi. Kılıçdaroğlu, geri adım atmayacaklarını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı. Toplantının açılışında, CHP'li belediyelerin korona sürecinde iyi bir sınav verdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, kurultay konusunda ise "Kısa süre içerisinde kurultayı yapıp sonlandıracağız" dedi. Kılıçdaroğlu, CHP'ye yönelik saldırıların artacağını öne sürdü.

"Engellemeler yapıldı; ama bütün bu engellemeleri belediye başkanlarımız dert yanmadan, 'elim kolum bağlandı' demeden aştılar" diyerek teşekkür eden Kılıçdaroğlu TBMM'de Manisa Milletvekili Özgür Özel'e yönelik saldırıyla ilgili şöyle konuştu:

'ÖVÜNÜLECEK BİR MÜCADELE'

"Bugün parlamento açılırken galiba bir özürle açılacakmış. Şu bir gerçek ki, eleştiriye tahammül edemeyen, demokrasiyi içine sindiremeyen, eleştiriye karşı düşüncesini açıklamaktan aciz; ama kaba kuvvet kullanarak rakibini susturmaya çalışan bir sürecin içine girdik. Acı ama gerçek. Dolayısıyla her arkadaşımın şunu bilmesini isterim ki, CHP’ye yönelik saldırılar, baskılar artacaktır; ama onların da bilmesi gereken bir şey var. Hangi baskı gelirse gelsin CHP’nin geri adım atmak gibi bir yapısı zaten yoktur. Doğasında da yoktur, tarihinde de yoktur. Biz inandığımız yolda kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Demokrasi konusunda verdiğimiz mücadele gerçekten övünülecek bir mücadeledir. Eksiği olabilir, yanlışı olabilir; ama sonuçta iyi niyetlerle ülkemizdeki demokratik standardı yükseltmek için elimizden gelen her türlü çabayı özenle gösteriyoruz."

'KISA SÜREDE KURULTAYI YAPACAĞIZ'

Kılıçdaroğlu, korona virüsü tedbirleri kapsamında ertelenen partisinin 37'nci olağan kurultayına ilişkin ise şunları söyledi: "Kurultay için Gamze Hanım, Sağlık Bakanı ile konuştu. Biz kurultayımızı, 'seyircisiz olarak acaba arenada yapabilir miyiz' diye düşünüyorduk. Ama, 'Kapalı bir yerde yapmanız doğru değildir' diye izin vermediler. 'Açık alanda yapabilirsiniz, sosyal mesafe korunarak' denildi. O çerçevede bir çalışma şu an yapılıyor. Koşullar uygun olabilirse, daha ağır bir tablo önümüze çıkmazsa kısa süre içerisinde kurultayı yapıp sonlandıracağız. Yani yolumuza devam edeceğiz." (HABER MERKEZİ)

CHP'den açık alanda, seyircisiz kurultay hazırlığıCHP'den açık alanda, seyircisiz kurultay hazırlığı