Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu'ndan Tarihi Yarımada turu

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu sokağa çıkma kısıtlaması ve Ramazan Bayramı'nın son günü Fatih'teki tarihi mekanları dolaştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, korona virüsü tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının son gününde İstanbul'da gezinti yaptı.

Tarihi Yarımada’yı yürüyerek dolaşan üçlü, Sultanahmet Meydanı’nda başlattıkları turu, Sarayburnu’nda noktaladı. Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu, 30 yıl sonra musluklarından su akmaya başlayan 3. Ahmet Çeşmesi’nin tarihiyle ilgili İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat’tan bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu İstanbul’un sembol yapılarından Ayasofya Müzesi ve Halı Müzesi etrafında dolaşıp, Soğukçeşme Sokağı üzerinden Gülhane Parkı’na indi. Gülhane Parkı’nda çalışan Park ve Bahçeler Müdürlüğü işçileri ve güvenlik görevlilerinin bayramlarını kutlayan üçlü turlarını Sarayburnu’nda tamamladı. (HABER MERKEZİ)