POLİTİKA

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Alçaklık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'deki camilerin merkezi sistem frekansına girilerek müzik yayınlanmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun tepkisinden sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” deyince Kılıçdaroğlu yeni bir açıklama yaptı: Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!"

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'deki camilerden müzik yayını yapılmasına "İbadet yerleri kutsalımızdır. Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir'de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz" diye tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasından sonra AK Parti MKYK'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İzmir'de alçaklar saygısızca yayınlar yaparken o ildeki CHP yöneticileri sosyal medyadan zevkten dört köşe buna seviniyor. Bunların hayallerinde camilerden ezan sesi yerine başka bir ses duymak vardır" dedi.

Erdoğan: Bunların hayallerinde camilerden ezan sesi yerine başka bir ses duymak vardırErdoğan: Bunların hayallerinde camilerden ezan sesi yerine başka bir ses duymak vardır

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından Erdoğan'ın bu sözlerine tepki gösterdi: "Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. 'İbadet yerleri kutsalımızdır' dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat 'Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır' dedi... Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!"

Öztrak: Camide Dombra çalınırken neredeydiniz?Öztrak: Camide Dombra çalınırken neredeydiniz?

İzmir’de camilerden Çav Bella marşı çalındıİzmir’de camilerden Çav Bella marşı çalındı

İzmir'de bazı camilerde 'Yuh Yuh' çalındıİzmir'de bazı camilerde 'Yuh Yuh' çalındı

Tunç Soyer'den 'Çav Bella' tepkisi: Oyuna gelmeyelimTunç Soyer'den 'Çav Bella' tepkisi: Oyuna gelmeyelim

Camide Çav Bella çalınmasını övenlere de soruşturma açıldıCamide Çav Bella çalınmasını övenlere de soruşturma açıldı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR